Görüş Bildir
Haberler
Nagehan Alçı: 'Öğretmenler Nerdesiniz? Okullar Açılsın Diye Ses Çıkardığınızı Duyamadık'

Nagehan Alçı: 'Öğretmenler Nerdesiniz? Okullar Açılsın Diye Ses Çıkardığınızı Duyamadık'

Batuhan
17.05.2021 - 09:39

HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bugün başlayan kademeli normalleşme döneminde okulların açılamayacak olmasına tepki göstererek, 'Yeniden AVM’lere kavuştuk, sokaklar yine hınca hınç dolacak. Ama çocuklarımız evde olacak. Okullar tabii ki kapalı. Her yer açılsa da okullar sımsıkı kapalı tutulmalı bu ülkede. Ne de olsa en kolay lokma çocuklar. E alıştılar da evde boş boş oturmaya. Otursunlar… Zihinsel ve bedensel olarak çürüme pahasına otursunlar evlerinde' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Alçı bugünkü yazında, 'Ben artık yazacak bir şey bulamıyorum sevgili okurlar… Açık söyleyeyim, pek umudum kalmadı. Bırakın bu seneyi, eylülden bile endişeliyim…. Pandemi dönemi çok acı bir şekilde gösterdi ki eğitim asla öncelik değil bu ülkede' düşüncesini dile getirdi.

"Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik"

"Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik"

Alçı, 'İşin acı tarafı okulları açmak konusunda kamuoyu bile olmaması… Hiç boşuna 'Öğretmenler uzaktan eğitim istemiyor, okullarına kavuşmak istiyorlar' demesinler… İsteyen insan ses çıkarır. Hani neredesiniz öğretmenler? Okullar açılsın diye ses çıkardığınızı duyamadık bugüne kadar. Onun yerine açılan sınıfları okutanlar 'Bu haksızlık' diye feryat ediyorlar… Aşı için feryat ettiğinizi de görmedik. Aşı olmadan okul açılmasın diyorsunuz ama aşıya ulaşmak için etkili bir kampanya neden yapmıyorsunuz? Ben devamlı yazıyorum öğretmenlerin aşıları nerede diye ama hani sizden destek?' diye sordu.

Alçı, 'Okula gitmek yasak ama anne-baba ile AVM gezmek serbest… İyi gezmeler!' diyerek tepkisini dile getirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
145
94
63
12
4
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Doğan Serbest

Öğretmene sitem edeceğine hükümete sor aşılar nerede? Bitmiş şampuana su katan babanneler gibi aşı yetirmeye çalışıyoruz ülkecek.

Filter

Asilanmamislar ondan olabilir mi acaba? Senin sorman gereken adres belli bir tarafın yetiyorsa tabi. Merak etmeyin öğretmen tanidiklarim bayilmiyor duruma. U... Devamını Gör

Kocasından buna, bundan kocasına negatif gen aktarımı sonucu acınacak durumlqra geliyorlar yıllar içinde; sanki aşıyı biz bulduk da saklıyoruz bi köşede;) U... Devamını Gör