Görüş Bildir
Haberler
Nadira Kadirova’nın Öldüğü Odanın Olay Yeri İnceleme Görüntüleri Ortaya Çıktı: 'Boğuşma Yaşandığını Düşündürüyor'

etiket Nadira Kadirova’nın Öldüğü Odanın Olay Yeri İnceleme Görüntüleri Ortaya Çıktı: 'Boğuşma Yaşandığını Düşündürüyor'

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın odasında yapılan olay yeri incelemesine ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Kadirova ailesinin avukatı İlyas Doğan, görüntülerle ilgili olarak 'Boğuşma yaşandığını düşündürüyor' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Birgün'den İsmail Arı'nın haberine göre, AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde 23 Eylül 2019 tarihinde hayatını kaybeden Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova’nın ölümüne ilişkin şüpheler ve tartışmalar devam ediyor. “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatılan dosya Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşınırken Nadira Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün polis ekipleri tarafından yapılan olay yeri incelemesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

Odanın dağınıklığı kamera kayıtlarına yansıyor📹

Polis kamerası ile kayıt altına alınan bir başka görüntüde de Nadira Kadirova’nın “intihar ettiği iddia edilen” silah ile çalışma masası göze çarpıyor.

Polis kamerası ile kayıt altına alınan bir başka görüntüde de Nadira Kadirova’nın “intihar ettiği iddia edilen” silah ile çalışma masası göze çarpıyor.

Şirin Ünal’ın kızı Duygu Ünal da kayıtlarda

'Üç ayrı bölgede kan birikmesi var ve üçü de birbirine mesafeli alanlarda'

'Üç ayrı bölgede kan birikmesi var ve üçü de birbirine mesafeli alanlarda'

Görüntüleri değerlendiren Kadirova ailesinin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan, “Odada bir boğuşma yaşandığını düşünüyorum. Üç ayrı bölgede kan birikmesi var ve üçü de birbirine mesafeli alanlarda. Halının üzerindeki üç farklı alanda kan görülürken bir de yatağın üzerindeki yorgandaki kan göze çarpıyor. Ayrıca, olay yeri inceleme ekibine, yani emniyet mensupları AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın kızı Duygu Ünal’ın eşlik ettiği görülüyor. Bu tamamen usule aykırıdır. Çünkü en basitinden ölüm anında o da aynı binada ve olay yeri inceleme ekiplerine eşlik edemez, bu nedenle onun dışarıda tutulması gerekir. Ayrıca, Duygu Ünal’ın veya bir başkasının inceleme yapılan oda içerisine girmesi ve dolaşması önemli bir delil karışıklığına yol açacaktır. Olay yeri incelemesinde olayla ilgisi olabilecek kişilerin bu alanlara girmesine izin verilmez, bu nedenle de bu durum usule aykırıdır” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'Olay yönlendiriliyor veya yakından takip ediliyor'

'Olay yönlendiriliyor veya yakından takip ediliyor'

Bir polisin cep telefonu konuşmasının da görüntülere yansıdığına dikkati çeken Doğan, “Yine bir videoda bir polisin telefonu çalıyor ve polisin ‘Sizinle alakalı bir şey yok’ dediği duyuluyor. Bu da olay yeri inceleme esnasında da olayın yönlendirildiğini veya yakından takip edildiğini gösterir” ifadelerini kulland

'Kesinlikle kardeşimi dövmüşler'

'Kesinlikle kardeşimi dövmüşler'

Nadira Kadirova’nın ağabeyi Muhammet Ali Kadirov ise daha önce yaptığı açıklamalarda, “Kardeşimin önce darp edildiğini, kafasına sert bir cisimle vurulduğunu ve ardından uzak mesafeden ateş edilerek öldürüldüğünü düşünüyorum. Kesinlikle kardeşimi önce dövmüşler ve ardından da vahşiler gibi vurmuşlar” demişti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
307
107
47
3
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Doğan Kocabaş

Bknz: insanlardan neden nefret ediyorum. Şunu da şuraya bırakayım da olaylar gerçekten aydınlatılabilirse birgün edit atmak istiyorum bu yoruma; ''Silahta Na... Devamını Gör

Kata kulli

Öldürüldüysede birşey değişmez dosya kapatıldı ve suçlular aklandı. Bu da demek oluyor ki bu ülkede akpartiliysen her boku yiyebilirsin.

pella

katil babam olsa savunmam siz sırf aynı partidesiniz diye böyle bir insan için yargı sürecine müdahale ediyorsunuz. Nasıl vicdan sizdeki?