Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Müziğin Kurtardığı Hayat: Çaldığı Piyano Sayesinde Kaderi Değişen Evsiz Adam

 > 
12bPAYLAŞIM

"Donald hayatını değiştirmek için kullanabileceği eşsiz bir müzik yeteneğine sahip!"

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/mrloganrhoades/h...

Donald Gould, 51 yaşında ve sokaklarda yaşıyor.

Florida' da uygulanmakta olan "Ücretsiz Piyano Uygulaması"nın parçası olmuş;  Sarasota'da sokağa bırakılmış piyanoda Styx'in “Come Sail Away” parçasını çalarken görüntülenmişti.

Piyanoyu böylesine ustalıkla çalışının arkasında, aldığı profesyonel eğitim varmış!

Gould eski bir deniz piyadesiymiş. Üniversitedeyken aldığı müzik teorisi dersleri sayesinde "pikolodan tubaya kadar" pek çok enstrümana dair bilgi sahibiymiş. Ancak okul masraflarının çok yüksek olması sebebiyle, eğitimini tamamlayamadan okuldan ayrılmak zorunda kalmış.

1998 yılında karısını kaybettikten sonra zor günler geçiren Gould, evsiz bir şekilde hayatına devam etmiş.

"Come Sail Way" parçasını ustalıkla çalışı ve geçmiş hayatı, kısa sürede yerel haberlerde yer almış.

Ardından mucizevi bir şekilde yarım bıraktığı okulu Spring Arbor Üniversitesi'nden 30.000$'dan fazla burs teklifi gelmiş.

"Ona burs teklif etmek oldukça kolay bir karardı."

Spring Arbor Üniversitesi'nin başkan yardımcısı  Malachi Crane görüntüleri izledikleri zaman oldukça etkilendiklerini şu cümleleriyle anlatıyor:

"Ona burs teklif etmek oldukça kolay bir karardı. Bizim sağladığımız eğitimle hayatları büyük dönüşüm geçiren pek çok öğrenci oldu. Şundan eminiz ki Donald hayatını değiştirmek için kullanabileceği eşsiz bir müzik yeteneğine sahip."

Spring Arbor Üniversitesi yardımlarını sadece bursla sınırlı bırakmamış; sokaklarda yaşayan Gould'a yardım ve destek olması için, bir de yaşam koçu ayarlamışlar.

Bütün bunlara ek olarak Gould'un görüntüsünü tamamen değiştirmesi için de destek sağlanmış. İşte 18 aydır tıraş olmayan Gould'un yeni hali!

Gould'a hayatının bundan sonraki günlerinde başarılar diliyor ve Spring Arbor Üniversitesi'ni buna imkan tanıdığı için tebrik ediyoruz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nlnshop83

Adamlarin evsizleri bile karizma ya ama sakalli daha hosmus valla daha yasli duruyor simdi

uydurukcan

bizde de uluslararası ilişkiler mezunu sosyolojide yüksek lisans bile yapamaz. burs falan hak getire.

karbonaterol

sakallı hali daha havalı

leylim

adamların evsizleri bile cool lan!

bukle.acar

güzel insanlar var.

Görüş Bildir