Görüş Bildir
Haberler
Musa Orhan'a Verilen 10 Yıl Hapis Cezasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

Musa Orhan'a Verilen 10 Yıl Hapis Cezasının Gerekçeli Kararı Açıklandı

Ulaş
19.12.2021 - 19:06

Siirt'te 18 yaşındaki İpek Er'e 'cinsel saldırı' suçundan yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan'a verilen 10 yıl hapis cezasının gerekçeli kararı hazırlandı. İpek Er cinsel saldırı sonrası intihar girişiminde bulunmuş ve hastanede yaşamını yitirmişti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Siirt 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hazırlanan 38 sayfalık gerekçeli kararda, mağdur İpek Er ile sanık Musa Orhan'ın sosyal medya üzerinden tanıştıkları, mağdurun Kurtalan ilçesinden Siirt'e gelerek 25-28 Haziran 2020'de bir otelde kaldığı ve sanığın kendisini otelden alarak arkadaşına ait olduğunu söylediği eve götürdüğü belirtildi.

Kararda, mağdurun, sanığın kendisine yaptığı cinsel ilişkiye girme teklifini reddettiği ifade edildi. Bunun üzerine sanığın genç kıza evlenme vaadinde bulunarak, teklifinde ısrarcı olduğu kaydedildi.

Genç kıza alkol alması için de ısrarcı olduğu belirtilen kararda, olayın ardından aramalara ve mesajlara cevap vermemesi üzerine mağdurun sanık hakkında şikayetçi olduğu aktarıldı.

Adli Tıp Kurumu raporuna da yer verilen kararda, raporun, mağdurun olayın gerçekleştiği yer ve zamana ilişkin iddialarını doğruladığı belirtilerek, şunlar kaydedildi 👇

Adli Tıp Kurumu raporuna da yer verilen kararda, raporun, mağdurun olayın gerçekleştiği yer ve zamana ilişkin iddialarını doğruladığı belirtilerek, şunlar kaydedildi 👇

'Sanığın savunmaları olayla ve raporlarla çelişmektedir. Bu sebeplerle mağdurun beyanlarının doğru olduğu kabul edildiğinde sanığın üzerine atılı eylemi mağdurun rızası olmaksızın gerçekleştirdiği anlaşılmakta olup açıklanan sebeplerden dolayı sanığın üzerine atılı cinsel istismar suçunu işlediği sabit olduğundan cezalandırılmasına karar verilmiştir.'

Kararda, sanık Orhan'ın mağdur Er'e yönelik eylemi nedeniyle üzerine atılı nitelikli cinsel saldırı suçunu işlediğinin sabit olduğu anlaşıldığı, suçun işleniş biçimi, işlenmesindeki özellikler ile suç konusunun önem ve değeri göz önüne alınarak takdiren 12 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasına, verilen cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkileri nazara alınarak 5237 sayılı TCK'nın 62/1 maddesi uyarınca cezalarında 1/6 oranında indirim yapılarak, sanığın 10 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verildiği belirtildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
38
35
4
2
1
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sedat Yılmaz

Eee! Ezgi Mola'ya niye ceza verdiniz o zaman? Adam ''tecavüzcü şerefsizmiş'' işte.

verita

Masum kıza ifitira atıp, sırf mesleğinden dolayı bu ırz düşmanını savunan ''vatan sevdalıları'' karardan utanmış mıdır, sanmam.

Söyledim gitti

Cinsel istismara ne zamandan beri 10 yıl veriliyor ki?Normalde tutuklu bulunduğu süre göze alınıp salınırdı. Gerçi şimdi bu da muhtemelen bir kaç yıl yatıp ş... Devamını Gör