Muhtaç Olduğumuz Kuru Soğan Hakkında Sosyal Medya da Sessiz Kalmadı

-
Abone ol

Türk toplumu zor günlerden geçiyor. Daha bir sene öncesine kadar elektronik, giyim, taşıt gibi kalemlerdeki yüksek enflasyonu konuşurken ibre yemeklerimizin olmazsa olmazı soğana kadar geldi. "Ortalama şu kadar lira oldu." diyemiyoruz çünkü kendisi soğan ekmek edebiyatı yapılamayacak kadar pahalı. Hatta bazı yerlerde fahiş fiyata rağmen bulamıyoruz veya bildiğimiz soğanlarla pek alakası olmayan ithal soğanımsıları kullanmak zorunda kalıyoruz.

Hal böyle olunca da yerel seçim gündemlerine, verilmeyen mazbatalara rağmen soğan da sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında geliyor.

Bakalım halkımız ne düşünüyor?

Emin Çapa'dan dinleyelim...

Sadece soğan olsa...

Tek tek soğanları saysak şimdi bitmişti.

Her ikisi de!

İlla pozitif bir manşet düşünülmüştür.

Geldi bile!

Olan soğan da buymuş.

Çok acı...

Demişler bile.

Çarşıda pazarda durum bu!

Yakında bir gazete manşetinde görürüz.

Stokçu diye basarlar. Aman dikkat!

Üstad Kadir Soğanoğlu

Yine de kıskanıyorlar bizi.

Yazık...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nutellaekmek

Ejder meyveli smoothie içip 1000 odalı sarayda yaşayanlar bizi kuru soğana muhtaç ettiler. Allah belanızı versin ülkeyi ne hale getirdiniz

selim-isik1

Öte yandan, Parti purti muhabbetine girip kalp kırmak istemem ama, bu gidişin hoş olmadığı ortada değil mi yani?.... Ülkelerin üretim politikaları bir transatlantiğe manevra yaptırmaya benzer.... Kayıkta dümeni kırdın mı hop diye dönersin ama, Transatlantikte, dümeni kırar, bilmem kaç mil sonra -işte ancak- dönersin, gitmeyi istediğin istikamete.... Şimdi, şu anda, ben daha şu cümleyi yazarken bir tarım ve hayvancılık hamlesi başlatsak, iki, üç seneden önce karşılığını alabilir miyiz, bilemem.... Bilim, teknoloji politikası oluştursak, o konularda bir hamle başlatsak, 5-10 yıldan önce bir şey elde edemeyiz..... Eğitim konusunda, "devrim" yapsak, 15-20 yıldan önce bir şey beklemek safdillik olur.... İyi de, peki, nasıl olacak bu iş?.... :( :( :(

selim-isik1

80'li yılların başında, bulunduğum kentte ingilizce kursuna gidiyordum.. Kursa dil eğitimi veren ingiliz bir hanım ve iskoç eşi ile arkadaş olmuştum.. Bir gün, kurs çıkmış evimize gidiyorken, yolumuzun üstündeki bir baklavacı dükkanına uğradık.. Bizimkiler, baklavacıdan 4 tane (dört adet) baklava istedi.... İkisi kendisi, ikisi eşi için.. Çok şaşırdım.. O zamanlar biz, yarım kilo baklava alırken sıkılıyor, ezile büzüle söylüyorduk.. Baklavacı da şaşırdı, ama ses etmedi.. Kutuya değil, kağıda koydu, tarttı, verdi.. Aradan zaman geçti.. Dün, akşam eve giderken, eşim rahatsız, yemek yapamamıştır diye marketten hazır köfte aldım.. Ben, eşim ve üniversitede okuyan oğlum için.. Kişi başına 3, toplamda 9 adet kasap köfte.. Gelmişken, yarın (yani bugün) için de bir yemek olsun bari diyerek 4 adet kuzu gerdan aldım.. Biri bana, biri eşime, 2 tanesi de oğlumuza.. Haşlar yeriz, bir öğün olur bari, diye.. 51 tl para verdim, bu aldıklarım için.. Tane ile alıyoruz, tonla para veriyoruz artık..

aysn_aysn

Soğansız yemek mi olurcular.Soğansız yemek olur demey başladılar.Neyse azda olsa umutlandım 31 mart seçimlerinde.Toparlanırız inşallah, toparlanmak zorundayız.

paco-hernandez

soğanları denizde ve karada da gidebilen çomarkoptere yükleyip kaçırdı bu fetöcü zillet ittifakı!..

Görüş Bildir