Müge Anlı Okuma Yazma Seferberliği Başlattı, Sosyal Medyada Büyük Destek Var!

 > -

ATV'de yayınlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında 4 Ocak'ta "Sevim Gürçay" ile başlayan okuma yazma seferberliği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün TV programına canlı bağlantıyla katılması ile daha büyük çaplı bir hareket haline geldi. 2.5 milyon vatandaşımızın okuma yazma bilmediğini canlı yayında aktaran Erdoğan, il milli eğitim müdürlüklerine ve valiliklere gerekli talimatın verileceğini belirtti. 

Eşi Emine Erdoğan ile yayına katılan Recep Tayyip Erdoğan, Müge Anlı'nın "Hayalimde büyük diploma törenleri var" sözüne karşılık "Bu sadece bizi değil, milletimizi de sevindirecektir." dedi. 

Programda verilen "okumayazmaseferberligibasladi" Twitter hashtag'i ise kısa sürede TT oldu.

Biz de Müge Anlı'yı Okuma Yazma Seferberliği kampanyasını başlattığı ve geniş kitlelere yaydığı için tebrik ediyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
muertonovia

Müge Anlı, sen muhteşem bir detaysın

didem-bahar

Okuma-Yazma Seferberliği 1 Ocak 1929 tarihinde başlatılmamışmıydı.Takvime bakıyorum Şu an 89 yıl geç kalmışız sanırım hımmm...:)

honolululu

Okur yazar oranının arttırılmasına yönelik çalışmaları desteklemek gerek. Bu konuda herkes hemfikirdir fakat insan düşünmeden edemiyor. Halk eğitim müdürlükleri gibi yaygın eğitim kurumları kapsamında ve hatta mevcut örgün eğitim kurumlarında da açılan kurslar aracılığıyla zaten yıllardır yürütülmekte olan bir faaliyet neden yepyeni bir devrim gibi sunuluyor? Neden bazı ünlülerin TV'ye çıkıp bunu pazarlaması gerekiyor? Cevap açık ve net çünkü ya kendi isteğiyle ya da hayat şartlarının kendisine dikte etmesi sonucu merak etmeyen, ilgi duymayan, doğruyu değil hazırı isteyen ya da zihinsel herhangi bir tatmin sağlamayı amaçlamayan bir kitle var karşımızda. Umarım başarı sağlanır ama kolay olacağını düşünmüyorum. Bu arada "yorumsuz"un dediği gibi sadece zorunlu eğitimle ilgili değil mevzu. Bu sayının çok büyük bir miktarını orta yaşın bir hayli üstündeki insanlar oluşturuyor.

apollonia-corleone

müge anlıyı mı başkan yapsak ne yapsak

ooppapatya

Ağzınızla kuş tutsanız bu sığırlara yaranamazsınız

Görüş Bildir