Görüş Bildir
Haberler
Meteorolojiden "Kar Yağışı" Uyarısı! Ülke Genelinde Hava Durumu...

Meteorolojiden "Kar Yağışı" Uyarısı! Ülke Genelinde Hava Durumu...

GNS
17.11.2021 - 22:24

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumu raporu yayınlandı. Kasım ayının yarısını geride bıraktığımız günlerde sıcak havaların tamamen etkisini kaybedip yerini yağışlara bıraktığı görüldü. Cuma günü itibariyle yurt genelinde yağışlı havaların görüleceği ifade edilirken, cumartesi günü Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kar yağışının beklendiği bildirildi. Bu hafta hava durumu nasıl olacak? Hafta sonu hava nasıl? İşte Meteoroloji tarafından açıklanan hava durumu tahmini raporu...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kasım ayının yarısını geride bıraktığımız günlerde uzmanlar kar yağışı uyarısında bulundu. Cuma itibariyle ülke genelinde kuvvetli yağışlar olacağının haberini veren yetkililer belli bölgeler için de kar uyarısında bulunarak vatandaşlara hazırlıklı olmalarını söyledi.

Meteorolojiden Kar Uyarısı

Meteorolojiden Kar Uyarısı

Meteorolojiden bu hafta beklenen hava durumuna ilişkin tahminler geldi. Buna göre, hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrederken, sabah ve gece saatleri için sis uyarısı yapıldı. Öte yandan yurdun cuma günüyle birlikte yağışlı havanın etkisine gireceği belirtilirken, cumartesi günü ise Doğu Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde kar bekleniyor.

Hava Sıcaklıkları

Hava Sıcaklıkları

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.

 • Hava Sıcaklığı: Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

 • Rüzgar: Genellikle kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

 • Pus ve Sis Uyarısı: Ülkemizin iç ve doğu kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 • Yağışlı Hava: Yapılan değerlendirmelere göre, cuma günüyle birlikte yağışlar yurda geri dönüyor. Marmara'nın doğusu ile Karadeniz bölgesinde cuma günü sağanak bekleniyor. Cumartesi günü ise Karadeniz'in doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun bazı kesimlerin kar yağışı da etkili olacak.

Bölgelere Göre Hava Durumu

Bölgelere Göre Hava Durumu
 • Marmara: Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Ege: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Akdeniz: Az bulutlu ve açık tahmin ediliyor.

 • İç Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Batı Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu, kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

 • Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın