Görüş Bildir
Haberler
Meteoroloji'den 4 İlimize 'Kuvvetli Yağış' Batı Karadeniz'e Fırtına Uyarısı

Meteoroloji'den 4 İlimize 'Kuvvetli Yağış' Batı Karadeniz'e Fırtına Uyarısı

FreiGeist
08.10.2015 - 08:43

Yapılan son değerlendirmelere göre, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, İstanbul, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Manisa ve Antalya çevreleri ile İzmir'in kuzey ve iç kesimleri, Kocaeli'nin kuzey, Kırklareli'nin doğu ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak 'kuvvetli' olacağı tahmin ediliyor. Batı Karadeniz'de kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına bekleniyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu ile Eskişehir, Sivas, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi görülecek. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

FIRTINA UYARISI: Batı Karadeniz'de bugün (08.10.2015-Perşembe) kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/s) fırtına bekleniyor. Fırtına aynı gün (08.10.2015) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Çanakkale, Bursa ve Bilecik çevreleri ile Kocaeli'nin kuzey, Kırklareli'nin doğu ilçelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 23

ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 22

EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu 20

İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 22

EGE

Parçalı bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde Manisa ile İzmir'in kuzey ve iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR Parçalı bulutlu 20

DENİZLİ Parçalı bulutlu 25

İZMİR Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kuzey ve iç kesimleri yerel omak üzere sağanak yağışlı 25

MUĞLA Parçalı bulutlu 24

AKDENİZ

Parçalı zamanla yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile öğle saatlerinde il geneli yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

ANTALYA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

ISPARTA Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 21

OSMANİYE Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kayseri ve Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Eskişehir ve Sivas çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

ANKARA Parçalı yer yer çok bulutlu 19

ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 20

KONYA Parçalı yer yer çok bulutlu 19

SİVAS Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde pus ve sisli, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 16

BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kastamonu'nun kıyı kesimleri ve Sinop çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

BOLU Parçalı yer yer çok bulutlu 20

KARABÜK  Parçalı yer yer çok bulutlu 23

KASTAMONU Parçalı ve çok bulutlu, kıyı ilçeleri yerel olmak üzere sağanak yağışlı 19

SİNOP Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak yağışlı 18

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORDU Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 19

SAMSUN Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 18

TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı 20

TRABZON Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden Van ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ERZURUM  Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 13

HAKKARİ Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 16

MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

VAN Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 23

GAZİANTEP Parçalı yer yer çok bulutlu 22

MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 22

ŞANLIURFA Parçalı yer yer çok bulutlu 26

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz'de fırtına, Doğu Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de; doğu ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-70 km/s); Doğu Karadeniz'de; kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), akşam 3 ila 5( 20-40 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Batı Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgâr: Kuzey Ege'de; doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), kuzeyinde 5 ila 7 (40-60 km/s), Güney Ege'de; batı ve kuzeybatı, kuzeyi ilk saatler kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyi 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de; güney ve güneydoğu, güneyi güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de; güneybatıdan, batısı ilk saatler doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), yer yer 6 (50 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,50 ila 1,0m, yer yer 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın