Görüş Bildir
Haberler
Metaverse Evreninde Cinsel Tacize Uğradı! "Kaçamadım, Gözlerimi Kapattım, Kulaklığımı Çıkarmak Zorunda Kaldım"

Metaverse Evreninde Cinsel Tacize Uğradı! "Kaçamadım, Gözlerimi Kapattım, Kulaklığımı Çıkarmak Zorunda Kaldım"

Müge Kakşi
30.01.2022 - 21:03

İlk olarak Facebook'un adını Meta olarak değiştirmesiyle gündeme getirdiği Metaverse evreni dünyanın pek çok noktasında faaliyete geçmiş durumda. Ülkemizde de son zamanlarda sanal evren için pek çok arazi satıldığı biliniyor. Metaverse evreni birçok kişiyi heyecanlandırırken ABD'de bir kadının başına korkunç bir olay geldi. Facebook'un Horizon Venues metaverse'üne giren 43 yaşındaki dört çocuk annesi Nina Jane Patel, metaverse dünyasında 3 erkek tarafından taciz edildi. İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; 43 yaşındaki dört çocuk annesi Nina Jane Patel'e Facebook'un Metaverse'üne girdikten bir dakika sonra bir çete tarafından cinsel saldırıda bulunuldu. Olayın, kullanıcıların avatarlarının buluştuğu ve etkileşime girdiği ve şehirler, parklar veya kafeler gibi hızla büyüyen bir sanal konumlar ağını keşfettiği çevrimiçi bir dünya olan, Facebook'a ait Horizon Venues Metaverse'ünde gerçekleştiği belirtildi. Kendisine bir avatar oluşturan Nina Jane Patel, sanal gerçeklik başlığı aracılığıyla üç erkek karakterin avatarına saldırısını korku içinde izledi ve dinledi.

Metaverse'de Cinsel Tacize Uğradı

Metaverse'de Cinsel Tacize Uğradı

Dört çocuk annesi Patel bu ay Metaverse dünyasının giriş noktası olarak hizmet veren sanal bir alan olan ‘lobi’ye girdi. Ancak saniyeler içinde, onu elleyen, cinsel imalara maruz bırakan ve kaçmaya çalışırken ona saldıran erkeklerin avatarları tarafından takip edildi.

43 yaşındaki kadın, ‘bu çileyi bitirmek için gözlerini kapatan ve Metaverse’i avatarının gördüğü gibi görmesini sağlayan kulaklığını çıkarmak zorunda kaldığını’ açıkladı Avatarların kendisine fiziksel olarak saldırmadığını bilse de Patel, yaşadıklarından endişe duyduğunu ve özellikle kızlarının güvenliğinden korktuğunu aktardı.

"Sevmiyormuş Gibi Yapma..."

"Sevmiyormuş Gibi Yapma..."

Patel, “Horizon Venues metaverse’e tıpkı bana benzeyen, orta yaşlı, sarışın, kot pantolon ve uzun kollu bir bluz giymiş bir avatar olarak girdim. Girdiğiniz alan bir tiyatro fuayesi gibi bir lobiydi. 60 saniye içinde, hepsi erkek sesli üç erkek avatar bana doğru geldi ve uygunsuz bir şekilde bana dokundu. Ben ne olduğunu anlamadan önce, hem üst hem de alt bedenime avatarıma dokunduklarının ekran görüntülerini çekiyorlardı. Bunu yaparken de “Sevmiyormuş gibi yapma” gibi şeyler söylediler. Kaçmaya çalıştım ama beni takip ettiler. Bu insanların kim olduğunu bilmiyordum ya da kalıp araştırmak için zamanım yoktu.” ifadeleriyle sanal ortamda yaşadığı tacizi anlattı.

İlgili Haberler

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
7
6
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
first_contact1

sapık orospu çocukları bi bitmediniz

Boranium

Cinsel dürtülerini kontrol edemeyen bir tür ne kadar zeki yaşam formu olduğunu iddia edebilir ki ? İnsanlık hâlâ ilkellik evresinin dibinde! Bir kadını taci... Devamını Gör

RaRaRa

Bir de Türkler girince gör kesin bize özel server açarlar