Mesleği Kıskandırıyor! Mega Milyonerlerin Süper Lüks Uçaklarını Fotoğraflayan Şanslı Adam

12PAYLAŞIM

"Kardashianlar da çok zengin, ama benim iş yaptığım insanların yanında yoksul kalırlar," diyor Nick Gleis. Nick'in kariyeri dünyanın en elit zenginlerinin, elit alışkanlıklarının elit fotoğraflarını çekmekten meydana geliyor. 

Nasıl olduğunu merak ediyorsanız, sizler için Vice'tan derledik.

Kaynak: https://www.vice.com/en_au/article/ywwk9...

Körfez Bölgesindeki kraliyet zenginleri, Rus oligarşisi için zenginlik bambaşka bir boyuttur.

İşte Nick de 30 yılı aşkın bir süredir bu zenginlerin aşırılara kaçan zevkini fotoğraflıyor! Özel yapım uçaklar!

Boeing, Airbus ya da özel jet satın alıp içine el örmesi halılar, ahşap aksamlar, altın varaklar ekleyen bu zenginler için koleksiyon tutkusu bambaşka.

Nick Gleis kendisinin uçaklara en ufak bir ilgisinin bile olmadığını anlatıyor. 

"Benim için diğer herhangi bir ulaşım aracından hiçbir farkı yok. Benim tutkum fotoğrafta ve yakaladığım görsellerde. Uçağın içinde fotoğraf çekebilmek benim fotoğrafçılığımı başka bir seviyeye taşıyor."

Nick bu tasarımların tamamının ihtişamlı fakat hafif olması gerektiğini söylüyor. "Mikroskopik derecede görülen bir kalite var, inanamazsınız."

"30 yıl önce California'da çalışıyordum. Çalıştığım şirket Tiger Air'e ait bir Boeing 727'nin iç tasarımının fotoğraf çekimleri için anlaştı. Hem uçağın içinin yerleştirilmesini hem de sonunda ortaya çıkan işi fotoğraflama fırsatım oldu."

"Bu işte beni en çok çeken şey ise para oldu. Milyonlarca düğün fotoğrafçısı olmaktansa birkaç uçak fotoğrafçısından biri olmayı seçtim."

Peki Nick, dünyanın en zengin insanları hakkında ne düşünüyor?

"Süper zengin insanlar bence çok tatlı insanlar. Amerikalı ünlüler gibi seni hor gören, g*tler değiller. Kardashianlar mesela, onlar da zengin ama benim çalıştığım insanların yanında yoksul kalırlar. Benim çalıştığım zenginler çok düzgün, özeli ciddiye alan insanlar. Kim olduklarının farkındalar."

Nick bu insanların çok zengin olmasının sadece bir noktada onu zorladığını da ekliyor; "Para verdikleri işin en iyisi olmasını istiyorlar."

"Birlikte çalıştığım en tatlı, en sevdiğim insan Tom Cruise'du. Onun uçaklarını yapan insanlar benim müşterim ve ne zaman kendisi gelse 'Nasılsınız? Sizi görmek çok güzel' der."

Fotoğrafçı Nick Gleis, parasını yasa dışı ya da etik olmayan yollardan kazanan zenginler ile çalıştığı iddialarıyla suçlandı.

"Çok da umrumda değil çünkü bu doğru bir haber değil. Ben sadece beni vurabilecekleri ülkelere gitmiyorum, İran'a ya da Irak'a gitmiyorum. Arap ülkelerine de kraliyet izni ile giriyorum."

Nick Gleis dünya üzerinde bu işi yapan az sayıda insandan biri...

İşini de çok severek yapıyor.

20 yaşından bu yana fotoğrafçı olmak isteyen biri için oldukça şanslı bir mesleki kariyer yaptığı ortada!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
alp_er

bazen hesap yapıyorum. hep ütopik hayallerle süsleniyor, ama yine de bu kadar zengin olamıyorum.

demistid

parayla sadet olmuyor... olmuyor di mi... OLMUYOR DESİN BİRİ.....

kavinsky

Tamam demistid sakinleş.

lucinda-yumi-kane

Ağzımın suyu aktı, yalan yok...

sikrabil

Kaç para alıyo acaba

gizemakay

ofuşşşşş yuha oogghh

Görüş Bildir