Görüş Bildir

Mert Fırat Kimdir? Mert Fırat’ın Eşi İdil Fırat Kaç Yaşındadır?

Haberler
> Mert Fırat Kimdir? Mert Fırat’ın Eşi İdil Fırat Kaç Yaşındadır?

Ünlü oyuncu Mert Fırat ve eşi İdil Fırat sosyal medyanın gündeminde. Son olarak Nirgül Yeşilçay ile birlikte Kefaret adlı dizide boy gösteren Mert Fırat’ın, eşini aldattığı yönünde iddiaların sosyal medyada yayıldı. İnternet kullanıcıları, ‘Mert Fırat kimdir’ ve ‘İdil Fırat kimdir’ sorularına cevap arıyor. İşte Mert Fırat ve eşi İdil Fırat’ın hayatı ve kariyerleri…

Mert Fırat Kimdir?

Mert Fırat Kimdir?

Şahabettin Mert Fırat 10 Ocak 1981’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Fırat, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi tiyatro bölümünden mezundur.

Ankara doğumlu Türk oyuncu Fırat, verdiği bir röportajda kökenlerini ise 'Benim soyumun içinde Arap var, baba tarafı Suriye’den gelme, ötekiler Kafkasya’dan, bir dedem var Kayserili' şeklinde ifade etmiştir.

Fırat, Tiyatro kariyeri ile birlikte çeşitli sinema filmleri ve televizyonlarda dizilerde de kendini göstermiştir. 2000 yılında Bizim Evin Halleri dizisiyle ilk kez televizyonda boy gösteren Fırat, Binbir Gece dizisinde asıl tanınırlığını elde etmiştir. Binbir Gece dizisinden sonra çeşitli yapımlarda yer almış ve Tiyatro kariyerine daha fazla vakit ayırmıştır. Sinemada ise en son 2018 yılında Her Şey Seninle Güzel filminde rol almıştır.

2018’de İdil Fırat’la hayatını birleştirdi.

İdil Fırat Kimdir?

İdil Fırat Kimdir?

İdil Fırat, 1988'de doğdu. Fırat, üniversite eğitimini Amerika'da almıştır. 4 sene boyunca Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan genç kadın, George Washington DC Üniversitesi'ne gitmiştir.

Eğitim aldığı üniversitenin Uluslararası Politika bölümünden mezun olan İdil Fırat, ardından yüksek lisansını da tamamlamıştır.

Yüksek lisansı için London School Of Economics'i tercih eden Fırat, Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?