Görüş Bildir
Haberler
MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Ataması Ne Zaman Başlayacak? Başvurular Açıldı Mı?

MEB Sözleşmeli Öğretmenlik Ataması Ne Zaman Başlayacak? Başvurular Açıldı Mı?

Müge Kakşi
08.02.2021 - 14:28

Yeni yılın ikinci ayında binlerce öğretmen adayı sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihlerinin ne zaman olacağına ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı bekliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan atama takvimini bekleyen öğretmen adayları başvuruların açılması sonrasında müracaatlarını gerçekleştirecek. Peki sözleşmeli öğretmenlik başvuruları açıldı mı? Sözleşmeli öğretmenlik başvuru tarihleri ne zaman? Detayları haberimizde sizler için derledik...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Öğretmen Ataması Ne Zaman Başlayacak?

Öğretmen Ataması Ne Zaman Başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl yaptığı gibi 2021 yılında da öğretmen ataması için işlem yapacak. Korona virüsten dolayı online eğitime devam eden öğretmenler, yüz yüze eğitim başladığında okula giderek eğitim veriyordu. Okulda eğitim verildiği süreçte 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan öğretmenlerin okula gelmemesinden dolayı oldukça çok öğretmen açığı bulunuyordu. Sayıştay'ın açıkladığı rapora göre kurum bazlı yaklaşık 138 bin öğretmen açığı bulunuyor.

Bu ihtiyaçların karşılanması ve öğrencilerin mağdur olmaması için 2021 yılında öğretmen atamalarının acil olarak gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Öğretmen atamaları hangi tarihte yapılacak merak eden adaylar, dört gözle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuya ilişkin yaptığı en son açıklamada 'Çok net bir tarih vermek mümkün değil ama çok uzun süreceğini sanmıyorum' dedi. Öğretmen ataması kontenjanlarını ihtiyaçlara göre şekillendirileceğine ifade eden Ziya Selçuk, 'Milli Eğitim Bakanlığı, kendi ihtiyaçlarını istatiksel olarak ortaya koyduktan sonra bunu Maliye Bakanlığı ve ilgili kuruluşlarla görüşüyoruz' dedi.

Öte yandan Bakan Selçuk, 'Bizim ihtiyaçlarımızın ne kadar olduğuyla toplam kadro ihtiyacı belirleniyor. Daha sonra toplam kadronun ne şekilde dağıtılacağı görüşülüyor. Tabii bunun için bütçenin netleşmesi lazım. Şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı en yüksek kadroyu aldı. Yine öyle olacağı umudundayım. Bütçe ile ilgili bazı netleşmeler ortaya çıktığında bunu hangi branşta ne kadar atama olacağı ile ilgili görüşeceğiz. Önce toplam ne kadar atama olacağını sonra brans dağılımını açıklayacağız. Eğer bugün bu net olsa patlaşırdık' diye belirtti.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın