Görüş Bildir
Haberler
MEB AÖL Giriş Ekranı: AÖL 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Bitecek?

MEB AÖL Giriş Ekranı: AÖL 2. Dönem Sınavları Ne Zaman Bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açıköğretim Lise programında ikinci dönem sınavları dün itibariyle başladı. Öğrenciler, T.C kimlik numaraları ve şifreleriyle program üzerinden sınavlarını olmaya devam ediyor. Örgün eğitimine devam edemeyenlerin lise diplomasına kavuştuğu AÖL programı, son günlerin en popüler konularından biri. Peki, MEB AÖL sınav girişi nasıl yapılır? AÖL sınavları online mı olacak? İşte tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

AÖL Sınavları Ne Zaman Bitecek?

AÖL Sınavları Ne Zaman Bitecek?

Online olarak yapılacak AÖL sınavlarında her dersin testinde öğrencilere 25 soru sorulacak. AÖL 2. dönem sınavları, 25-29 Mart tarihleri arasından yapılacak.

AÖL SINAV GİRİŞ EKRANI

AÖL Sınavları Nasıl Yapılacak?

AÖL Sınavları Nasıl Yapılacak?
  • Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

  • Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir.

  • Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

  • Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.

  • Seçilen derse ait sınav, “Sınava Başla” butonu ile başlatıldıktan sonra, soru sayfasında “Kaydet ve İlerle” butonu ve kalan süreyi gösteren sayaç olacak, son soruda ise “Kaydet ve İlerle” butonu yerine ‘Sınavı Bitir' butonu olacaktır.

  • Öğrenciler, cevap verdikleri soruya geri dönüş yapamayacaklardır.

  • Öğrenciler sınav sonuçlarını AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden öğrenebileceklerdir.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın