Görüş Bildir

Masterchef'e Damga Vuran Fotoğraf: Stüdyoda Duygu Dolu Anlar Yaşandı!

Haberler
> Masterchef'e Damga Vuran Fotoğraf: Stüdyoda Duygu Dolu Anlar Yaşandı!

Masterchef Türkiye 2021 eleme turu heyecanı devam ediyor. Yüzlerce yarışmacı eleme turunda 2 evet alıp bir üst tura geçmek için kıyasıya mücadele ediyorlar. Kimi yarışmacılar hem yemeğiyle hem de hikayesiyle damga vuruyor. Masterchef'in ekrana gelen son bölümünde ise 3 şefin de gözlerinin dolmasına neden olan bir yarışmacı vardı. İşte detaylar...

Zeytin Dalı Harekatı'na Katıldım

Zeytin Dalı Harekatı'na Katıldım

Masterchef'in ekrana gelen son bölümünde 3 şefin de gözlerinin dolmasına neden olan bir yarışmacı vardı. Suriye'de vurularak gazi olan Ali Uysal'ın yaşadıkları izleyicileri de duygulandırdı. Antalya'dan gelen Ali Uysal Zeytin Dalı Harekatı'na katıldığını ve 3 yıllık sürede yaşadıklarını anlattı.

Yemeğini yaptıktan sonra anlatmaya başlayan Ali Uysal şu ifadeleri kullandı: 2017 yılında askeri sınavlara girdim ve oldu 2018 yılında Zeytin Dalı Harekatı'na katıldım. Zeytin Dalı Harekatı'nda girdiğimiz çatışmada yaralandım.

7 ay tedavi sürecim oldu. Arkasından tekrar Suriye'ye dönüp görev yaptım. Şu an mesleğimde ilerlemek istiyorum. Onun için bu programdayım.

İşte O Poz

İşte O Poz

Zeytin Dalı Harekatı'nda 3 yıl boyunca görev yaptım. 7 aydan sonra iyileşip Suriye'ye döndüm. 2020'nin ekim ayında sözleşmem bitti. Hastanede arkadaşımızla verdiğimiz poz vardı. Zeytin Dalı Harekatı'nda vurulduktan sonra el ele tutuştuk arkadaşımızla.

Ellerimiz kanlar içindeydi. Fotoğrafın ortaya çıkması şu şekilde şefim: Bir kamu görevlisi ağabeyimiz bizi hastanede arkadaşımla yan yana yatarken sedyede arkadaşım beni duymadı iki defa seslendim.

Devlet için Bayrak için

Devlet için Bayrak için

Bilinci biraz bulanık gibiydi. Elimi uzattım o esnada, görmedi. Hemşire uyarınca bana döndü arkadaşım. Onun eli kan içindeydi benim elim baruttan simsiyah olmuştu. Oradaki bir büyüğümüz fotoğrafımızı çekmiş ve Twitter'dan paylaşmış.

Mehmet Şef daha sonra fotoğrafı çok iyi hatırladığını ifade etti. Uysal, 'Benim bir gün önce konuştuğum arkadaşım ikinci gün şehit oluyordu. Vuruluyordu, hastaneye gidiyordu. Çok zor zamanlar. Devlet için bayrak için kolumuzu, bacağımızı vermeye her zaman hazırız.' dedi.

Gözleri Doldu

Gözleri Doldu

Yarışmacının anlattıkları hem izleyicileri hem şefleri duygulandırdı. Şefler daha sonra tadım yapmaya geldi. Somer Şef yaptığı açıklamada, 'Bize çok duygusal ve gururlandırıcı dakikalar yaşattın. Hakikaten hepimiz hem duygulandık hem gururlandık.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?