Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Marvel Filmlerinde Kuytu Köşede Kalan, Daha Önce Fark Etmediğinize Şaşıracağınız 19 Detay

1.9bPAYLAŞIM

Git gide daha da zenginleşen, güzelleşen Marvel evrenine ait filmlerde bazı minik detaylar gizlenmiş. BuzzFeed'den sizler için derledik, eminiz çok hoşunuza gidecek.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/noradominick/de...

1. 'Iron Man 2'de, Tony Stark Wakanda'nın işaretlenmiş olduğu bir haritanın önünde konuşuyor.

2. 'Spider-Man: Homecoming'de, Peter Parker'ın sınıfında asılı ünlü bilim insanlarının fotoğrafları arasında Bruce Banner var.

3. 'The Avengers'da, bir dosyanın adı olarak A113 kullanılmış. Bu da Pixar'da çalışan çoğu animatörün mezun olduğu üniversitedeki sınıflarına bir gönderme.

4. Yine 'The Avengers'da, büyük savaş sonrası Stark Kulesi'nde bir tek 'A' harfi sağlam duruyor. Bu da sonradan ekibin karargahı olacağını gösteren bir mesaj.

5. Ayrıca, 'The Avengers'da Tony'nin elinde Avengers Kulesi'ne ait çizimler var. Hatta Thor'un, Hawkeye'ın, Kaptan Amerika'nın ve kendisinin odalarına kadar detaylı bu çizimler.

6. 'Guardians of the Galaxy'de Peter'ın 'tercüman implant'ı olduğunu görüyoruz. Bu da galaksiler arası dilleri anlayabilmesini sağlıyor.

7. 'The Avengers'da, büyük savaş sahnesi sırasında gözümüze bir şavurma restoranı çarpıyor.

Film bittikten sonra çıkan o ikonik 'post-credit' sahnesinde bu restoranda yiyorlar.

8. 'Spider-Man: Homecoming'de Michelle'in 'Of Human Bondage' adlı kitabı okuduğunu görüyoruz.

Kitabın konusu amcası ve halasıyla yaşamaya gönderilen öksüz bir çocuk hakkında.

9. 'Captain America: Civil War'da Bluth merdiven aracı fark ettiniz mi?

O araç 'Arrested Development'tan kalma. Russo kardeşler iki filmin de yönetmenliğini yaptı ve imzalarını bıraktı.

10. 'Avengers: Age of Ultron'da Grand Central Terminali'ni süsleyen heykeller değiştirildi...

...ve ilk filmdeki New York Muharebesi'nde savaşa koşanları şereflendirmek için onların heykeli yapıldı.

11. 'Iron Man'de, Pepper Tony'ye parçalanmış kostümünü çıkarmasında yardım ederken arka planda Kaptan Amerika'nın kalkanını görebiliyorsunuz.

12. 'Spider-Man: Homecoming'de, May Hala'nın araba plakası 'AMF-1562'. Bu da Spider-Man'in 'Amazing Fantasy 15' adlı çizgi romanda ilk kez ortaya çıkışına bir gönderme.

Çizgi romanın çıkış tarihi de 1962.

13. 'Guardians of the Galaxy'de, mahkumların bacağındaki her çizgi işledikleri bir suçu temsil ediyor.

Bu çizgilerdeki desenler de suçun ne kadar ağır olduğunu.

14. 'Captain America: Civil War'da Kaptan'ın kalkanındaki tek çiziğin Kara Panter'in pençelerinden ötürü oluştuğunu fark ediyorsunuz.

Bunun sebebi ikisinin de 'vibranium'dan yapılmış olması, dünya üzerindeki en güçlü metal.

15. 'Spider-Man: Homecoming'de Peter'ın YouTube'dan izlediği videonun linkini gerçek hayatta arattığınızda, sizi filmin bir fragmanına yönlendiriyor.

Tek fark bir URL'de 'p' harfi kullanılırken diğerinde 'P' kullanılıyor.

16. 'Guardians of the Galaxy Vol. 2'de Ego'nun arabası ve oğlu Peter'ın uzay gemisinin desenleri birbirini andırıyor.

17. 'Thor'u izlerken Sif'in yanında oturan kişinin Walter Simonson olduğu görülüyor. Kendisi 1983-87 yılları arasında Thor'un çizgi roman yazarlığını ve çizerliğini yaptı.

18. 'The Avengers'da, Tony Black Sabbath tişörtü giyiyor, grubun 'Iron Man' adlı bir şarkısı var.

19. Son olarak, 'Spider-Man: Homecoming'de her savaştan sonra Peter'ın telefonu git gide daha çok zarar görüyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yagmur-ys

Bşy sormak istiyorum. Dr. Strange filmi bittikten sonra çıkan sahnede bulunan karakterler kimler? Filmleri sırası karışık izlediğimden ve dizilerini izlemediğimden anlamamış olabilirim ya da başka bşy. Dakika 1.53'te.

po

Hatırladığım kadarıyla Thorla başlıyodu. Thor:Ragnorakta var o sahne. Lokiyle ilgili anlaşma yapıyorlardı.

yagmur-ys

Yok benim sorduğum Dr. Strange filminin sonunda olan sahneydi ama buldum. Mordo ve Dr. Strange'den önce Kamartaj'a giden (felç geçirip Kamartaj'da düzelen adam, basket sahnesi vardı) adammış o son sahnede olanlar.

yagmur-ys

Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler :)

yagmur-ys

#4 ve #19 harici dikkatimi çekmemişti. Az kaldı ha gayret bi ay daha dayanalım. Süper bi evren.

Gizli Kullanıcı

bu nedir yav,bu nasıl iştir,nasıl ince bi çalışmadır..insanlar filmi izlerken bu ayrıntıları görmüyo ama bilmiyorum bilinçaltına atıyo tabii,25.kare tekniği,subliminal olarak..yani o ince hesaplı komplo teorileri gerçek geliyo şuan daha çok.bu gösterilenler belki bilinçaltımızı pek etkilemiyo ama etkileyen şeyleri de koyuyolardır.bunları kim ortaya çıkarıyo,kim araştırıyo?bunlar araştırılsın diye mi koyuluyo filme böyle ince işçilikle?yoksa kendileri mi ortaya çıkarıyolar bunları,film vizyondan kalktıktan sonra?...adamlar öyle düşünüyo ki kaç sene önceki şeyi filme koyup kaç sene sonra yapıyolar..bu filmlerin sadece eğlence amaçlı yapılmadığını anlamak için çok güzel örnekler..bundan sonra bi filmde veya dizide birşey görünce,"öylesine koymuşlardır,dikkat etmemişlerdir" demezsiniz..kaç kere düşünülüp,kaç saat,kaç yıl çalışılıp,kaç kişiyle hesaplanıp öyle koyuluyo..

devilwasanangel

Bir sinema dalı öğrencisi olarak diyorum, 25.kare yüzde yüz gerçek değil. Filmler hızlarından dolay 25 kare görüntüden oluşur. SD görüntüler ve PAL düzey televizyon yayınları 24 kareden. onlardan sonrası hep 25 kare ve öncesi 18-16 kareye düşer. İlk siyah beyaz filmler 16 karedir. Bu 25.kare teorisi malesef temel sinema görüntü sistemi bilinmeden ortaya atılmıştır. Kasıtlı yerleştirmeler, seri filmler ve Hollywood işlerinde fazla olsa da bağımsız ve avangardlarda da yapılır. Reklam yerleştirmek gibidir. Ayrıca filmi yavaş ya da durdurarak izlersen bulursun ya da tekrar izlemeler ile ki bu yazılanların çoğunu ben tespit etmiştim. Eğitimli göz bulabilir.

Gizli Kullanıcı

valla böyle şeyleri bulmak için 2 saatlik filmi sabaha kadar durdurup izleyemem,işim yokmuş gibi..bulacağımı bilsem bile..eğlenmek için izliyoruz zaten filmleri.ki bu tarz filmler bişey öğrenmek için izlenmez..

devilwasanangel

İşte bunu tam tersini yaptığım için bu bölümü okuyorum. Bende eğleniyorum filmde ama 4. 5. izleyişte gözün takılıyor, fark etmeye başlıyorsun. Bir de eğitimli isen direk seçiyorsun.

Gizli Kullanıcı

hmm,severek yapıyorsan güzel tabii.mesela ben sevdiğim filmleri çok kere izlerim ama hemen değil tabii,arada sırada.ilk izlediğinden veya önceki izlediğinden farklı şeyleri görüp dikkat ediyorsun hep evet,genel olarak,kitaplarda da öyle..

takabayashi

#18 i bilmeyen yoktur herhalde

emrec

Maalesef her insanın müzik zevki bir değil. bilmeyen milyonlar vardır.

doksandokuzkurus

Seviyorum lan bu filmleri. Daha çok içerik yapın hazır filme de az kalmışken...

Görüş Bildir