Görüş Bildir

Mardin'de PKK Saldırısı: 1 Polis Şehit

Haberler
> Mardin'de PKK Saldırısı: 1 Polis Şehit

Mardin'in Dargeçit ilçesinde PKK'lı teröristlerce yola yerleştirilen patlayıcının polis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu 1 polis şehit oldu 3 polis yaralandı.

AA'nın verdiği bilgiye göre ilçe girişinde polis zırhlı aracının geçişi sırasında teröristlerce önceden yola döşenen patlayıcı infilak ettirildi. Patlamada araçta bulunan 4 polis memuru yaralandı. 3 polis memuru Midyat Devlet Hastanesine bir polis ise Mardin Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Bir polis kurtarılamadı

Saldırıda ağır yaralanan polis memuru 37 yaşındaki Ercan Hırçın, tedavi gördüğü Midyat Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen şehit oldu. 

Dargeçit'te daha önce 4 polis şehit olmuştu

Dargeçit'te 3 Eylül günü PKK'lılar bir okul inşaatında yangın çıkarmış, bölgeye giden polis zırhlı aracına bombalı saldırı düzenlemişti. 

Saldırıda Dargeçit İlçe Emniyet Amiri İbrahim Halil Aksoy, polis memurları Akif Hatunoğlu, Mehmet Hüseyin Balta ve Ahmet Akalın şehit olmuştu.

Bugün şehit olan 15. polis memuru

Bugün PKK saldırılarında Iğdır'da 13, Tunceli'de 1 polis olmak üzere 15 polis memuru şehit oldu. 

AA ve DHA

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Nurcan Acar

artık gerçekten diyecek laf bulamıyorum bugün ki kaçıncı şehidimiz yarından korkar oldum

Murat

Türk insanının sabrını deniyolar. Uyuyan bir Türk uyandığında ne olduğunu 7 düvel gördü tarihte.

Emre Cangönül

acımayın abi nerden inceldiyse ordan kopsun emir kulu olmayın artık gördüğünüz piç kurusunu indirin

Sek...

Bu ülke de MİT diye bir kurum yok sanırım, yoksa bu eylemlerde parmağımı var istihbaratın düşünmek gerekli. Teröristler ellerini kollarını sallaya sallaya do... Devamını Gör