Görüş Bildir
Haberler
Libya'da Cesetler Kıyıya Vurdu

Libya'da Cesetler Kıyıya Vurdu

Batuhan
26.08.2014 - 10:00
İçeriğin Devamı Aşağıda

Libya'da Cesetler Kıyıya Vurdu

Libya'da Afrikalı göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu çok sayıda kişi yaşamını yitirirken, cesetler kıyıya vurdu.

Libya'da Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu ölenlerin sayısının 200'ü geçtiği bildirildi.

Deniz Kuvvetleri Sözcüsü Eyyub Kasım, yaptığı açıklamada, batan teknedeki göçmenlerin cesedine ulaşılması için cumartesi gününden bu yana denizde arama çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

TEKNEDE KAÇ KİŞİ OLDUĞU BİLİNMİYOR

Teknede toplam kişi sayısına dair bir bilginin olmadığını ifade eden Kasım, Sahil Güvenlik ve Deniz Kuvvetlerinin imkanlarının kısıtlı olduğunu ve ölü sayısının artmasından endişe ettiklerini söyledi.

'AFRİKA KÖKENLİ OLDUKLARINI BİLİYORUZ'

Kasım, 'Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 200'ü geçti. Karşılaştığımız bir diğer problem, bu ve benzeri olaylarda uyrukları bilinemediği için cesetleri kimsenin teslim almaması. Ten renklerinden sadece Afrika kökenli olduklarını biliyoruz' dedi.

Kasım, hükümete ve uluslararası kurumlara Afrikalı göçmenlerin Avrupa'ya kaçışta sıkça başvurduğu 'yasa dışı göç' meselesiyle ilgilenmeleri çağrısında bulundu. Libya üzerinden Avrupa'ya geçmek isteyen Afrikalı kaçak göçmenleri taşıyan teknenin aşırı yük sebebiyle batmış olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Ensonhaber

Kaynak: http://www.ensonhaber.com/libyada-ces...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın