Lexus, Şimdi de Buzdan Tekerlekler Yaptı

-

Arabanızdaki krom tekerleklerin buz soğuğu için son derece havalı olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak Lexus NX’in buzlu jantları kadar olamaz. Çünkü Lexus, katı buzdan yapılmış tekerlek ve lastiğe sahip.

Lexus, bu işin arkasında büyük bir uzmanlığın olduğunu vurguluyor. Nitekim buzdan tekerleklerin ve jantların yapımı için buzdan heykel yapan özel bir ekip görevlendirildi. Lexus’a göre tüm çalışmalar 3 aylarını almış. Ancak buzdan bir tekerleğin kesilmesi ne kadar uzun sürebilir diye akıllara gelmiyor değil.

Bunun cevabını şu bilgilerde arayalım. Bir nevi buz heykeltıraşı olan İngiliz bir şirket ile birlikte çalışan Lexus, NX’in tekerleklerini lazer tarama yaptırarak buzdan lastikler oluşturdu. Denenmeden önce 5 gün boyunca -30 derecede bekletildi ve bu tekerlekler 2 tonluk Lexus’u rahatlıkla taşıyabiliyor.

LED ışıklarla süslenen buzdan tekerlekler ile yolda sürüş yapmanın ne kadar güvenli olduğu hayal edilirken, bu Lexus’un tartışılan marifetlerinden ilki değil. Lexus, Ekim ayında kartondan bir araba da yapmıştı.

Lexus’un bir sonraki marifeti belki çikolata kaplanmış bir araba olabilir.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir