Görüş Bildir

KYK Burs Sonuçları Açıklandı mı? KYK Burs E Devlet Sonuçları Nasıl Sorgulanır? İşte KYK Burs Sonuçları 2021...

Anasayfa > Güncel

2021 yılında KYK burs ve kredi başvurusu yapan milyonlarca lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan gelecek açıklamayı bekliyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine sağlanan maddi destekte şimdi gözler KYK burs başvuru sonuçları açıklamasına çevrildi. GSB tarafından kısa zaman içerisinde sonuçların açıklanması beklentiler arasında yer alırken öte yandan 'GSB KYK burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak?' şeklindeki sorular yanıt aramaya başladı. Bilindiği üzere e-Devlet aracılığı ile alınan başvurular 10 Kasım tarihinde sona ermişti. Şimdilerde binlerce vatandaş konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Peki, KYK sonuçları açıklandı mı? 2021-2022 KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte merakla beklenen KYK burs sonuçlarıyla ilgili tüm detaylar…

Yüz binlerce öğrenci aralık ayının gelişiyle birlikte KYK burs sonuçlarına odaklanmış durumda... Geçen yıl sonuçların aralık ayında açıklanmasından dolayı 'KYK burs sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? GSB'den duyuru var mı?' sorusu gittikçe artıyor. Peki, KYK sonuçları açıklandı mı? 2021-2022 KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kredi Yurtlar Kurumu ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan KYK burs sonuçları için henüz bir tarih geçilmiş değil. Geçen yıl 8 Kasım'da sona eren başvurular sonrası sonuçlar 7 Aralık'ta ilan edilmişti. Bu süre hesap edildiğinde 2021 KYK burs sonuçlarının 9 Aralık'ta duyurulması bekleniyor.

KYK Burs Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

KYK Burs Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılması beklenen açıklamanın ardından KYK burs sonuçları sorgulama ekranına buradan ulaşabileceksiniz. Hem GSB'nin hem de E Devlet'in burs sonuçları sorgulama ekranı için tüm gelişmeleri Onedio.com sayfasından takip edebilirsiniz.

SONUÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
2
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?