Görüş Bildir
Haberler
Kurbanlığın Peşinde Hayatını Kaybeden Üniversiteli Onur Eker İçin 'Negatif Otopsi' Raporu

Kurbanlığın Peşinde Hayatını Kaybeden Üniversiteli Onur Eker İçin 'Negatif Otopsi' Raporu

Ankara’da, Kurban Bayramı'nın ilk günü kaçan kurbanlığın peşinden giderek kaybolduktan 2 gün dere ölü bulunan tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker'in ölüm nedeni belirlenemedi. Soruşturma kapsamında İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan raporda, Onur Eker'in mevcut verilerle ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği belirtildi.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Onur Eker, Kurban Bayramı'nın 1'inci günü, Pursaklar ilçesinde dedesi Zühtü Erdoğan'ın (65) dağlık alana kaçan kurbanlık koyununu yakalamak için peşinden gidince kayboldu. Bayramın 3'üncü günü akşam saatlerinde kaybolduğu yerden yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta dere yatağının kenarında Onur Eker'in cansız bedenine ulaşıldı. 

Onur Eker'in cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

"Çürüme nedeniyle analiz yapılamadı"

"Çürüme nedeniyle analiz yapılamadı"

Onur Eker'in ölümüyle ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan otopsi raporu dosyaya ulaştı. Raporda bedende ileri derecede çürüme nedeniyle yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik değişim analizi yapılamadığı, iç organlarda ayrıntılı değerlendirme yapılamadığı, kan ve idrar elde edilemediğinden ayrıntılı analizlerin yapılamadığı belirtildi. Raporda, 'Tespit edilen etil alkolün çürüme ile oluştuğu dikkate alındığında; mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği değerlendirilmiştir' denildi.

"Negatif otopsi çıktı"

"Negatif otopsi çıktı"

Ailenin avukatı Tuncay Seven, Onur Eker'in ölüm sebebine ilişkin yürütülen savcılık soruşturmasında önce Ankara Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alındığını; ancak ölüm nedeninin tespit edilemediğini söyledi. Seven, bunun üzerine kesim ölüm nedeninin belirlenmesi için dosyanın İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildiğini hatırlatarak, 'Yapılan tetkikler sonucunda İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenen raporda da Onur Eker’in ölüm sebebi 'mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği' gerekçesiyle ne yazık ki belirlenememiş, 'negatif otopsi' sonucu ortaya çıkmıştır. Yine merhumun bedeninde ölümüne yol açacak herhangi bir dış etken, bulgu, arı sokması tespit edilememiştir' dedi.

'Takipsizlik verilecek'

Avukat Seven, bu negatif otopsi raporu sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturmanın doğal ölüm sebebine bağlı olarak takipsizlik kararı ile sonlandırılacağının kendilerine bildirildiğini söyledi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
65
24
19
13
5
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın

Anlayamıyorum gerçekten, sadece 2 gün sonra bulunmuş, neyin çürümesinden anlaşılamıyor? Filmlerde, dizilerde günler aylar sonra bulunan cesetlerden neler nel... Devamını Gör

yobaz-hoplatan

Ya birak para ile diploma alanlari ulkesi burasi. Adamlar milyonlarca yillik fosil bulup tipine kadar cikariyor.

sena sena

noluyor neler dönüyor bir beden o kadar kısa sürede çürür mü?? birileri birşey yaptı da örtbas mı ediliyor nedir.!! peşini bırakmasınlar bu işin çok üzücü:(