Kullanışlı mı, Saçmalık mı? Teknolojinin Bize Sunduğu En Yeni ve İlginç Saç Ürünleri

8PAYLAŞIM

Bazıları gerçekten çok iyi düşünülmüş.

1. Pudra şampuan

Pudra şeklinde kuru şampuanlar uzun süredir piyasada. Şimdi çevreci hareketin etkisiyle normal şampuanlar da pudra formunu alıyor. Neden çevreci derseniz, şişe şampuanların %80'i su ve bu bir israf olarak görülüyor.

2. Örgü kremi

Saç örgülerinin kalın ve dolgun görünmesi için saçların biraz kirli olması makbul. Eğer saçlarınız temizse ve örgü cansız duruyorsa örgü kremleri saçı sert ve biraz yağlı göstererek doku katıyor.

3. Tişört şeklinde saç havlusu

Kıvırcık saçlıların bukleleri bozulmasın ve saçın nemi tam olarak yok olmasın diye havlu yerine tişört ile kurutması bilinen bir şey. Bu trendi gören şirketler de tişört kumaşından saç havluları ürettiler. Kullananlar da memnun gibi.

4. Kendi kendini temizleyen saç fırçası

Arkasını çekince fırçanın kılları geriye geliyor ve saçlar yüzeyde kalarak kolayca temizlenebiliyor. Fırçasını temizlemeye üşenen veya tam olarak temizleyemeyenler için ideal bir icat.

5. Saç derisi peelingi

Saç derisi hariç tüm vücuda peeling veya soyucu ürünler kullanılıyordu. Bunu fark eden girişimciler saç derisini de düşünmüş. Saç derisindeki ölü derinin atılmasını sağlayan peeling kepek problemini giderirken kan dolaşımını hızlandırarak yeni saç üretimini hızlandırıyor.

6. Kıvırcık saç kurutma aleti

Saça direkt fön tutmak tüm saç tiplerine zararlı. Saç karışıyor ve düğümleniyor. Kıvırcık saçlılar için ise saç kurutmak daha zor. Saça sıcaklığı dolaylı olarak verip rüzgar yaratmadan ve şeklini koruyarak kurutan bu alet çok popüler.

7. Uykuda saç kurutan havlu

Kukuleta şeklindeki bu uyku şapkaları saçlarını kurutmaya üşenerek yatanlar için.

8. Poşet ve saç bonesi şeklinde saç maskesi

Saçları için özel karışımlar hazırlamaya üşenen kişiler için pratik saç maskeleri var. Tıpkı yüz için üretilen kağıt maskeler gibi pratik bakım sunuyorlar.

9. Röfle bonesi

Pratik şekilde röfle yapmak için icat edilen bu bonelerin kullanımı ise biraz zor. Tığla tek tek tüm deliklerden saç tutamları çıkarmak gerekiyor.

10. At kılı şampuanı

At kuyruğu fırçasını duymuşsunuzdur. At kılı katkısıyla üretilen şampuanın da saç uzamasını hızlandırdığı söyleniyor.

11. Tuhaf bigudiler

Her gün bir yenisi çıkan bigudilerin kumaşı süngeri, teli derken son versiyonuna yetişmek oldukça güç.

12. Elektriklenen saçlar için saten yastık kılıfı.

Saçları çok elektriklenen kişiler için saten yastık kılıfları var. Bu yastık kılıflarının uykuda oluşan cilt kırışıklıkları için  de önerildiğini ekleyelim.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
merveceylan18

#4 tam ihtiyacım olan şey

tubi.or.not.tubi

Diğerlerini at çöpe, 4 efsane...Kendi çapında bi'çağ kapatıp bi'çağ açar.

Görüş Bildir