Kübra Öğretmeni Öldüren Eski Eşi: 'Onu Hâlâ Çok Seviyorum'

 > -
Abone ol

Mersin'de eski eşi Kübra Aşkın'ı tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ve müebbet hapis cezası istemiyle bugün ilk kez hakim karşısına çıkarılan Davut Demir, duruşmada suçunu itiraf ederek "Olayı inkar etmiyorum. Cinayeti ben işledim. Bir anlık öfkeme yenik düştüm. Onu hala çok seviyorum" dedi.

'Kazandığım parayı başkasının mutluluğu için harcamasını hazmedemedim'

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, 14 Şubat günü Mersin'de eski eşi Kübra Aşkın'ı tabancayla vurarak öldüren Davut Demir, müebbet hapis istemiyle çıktığı ilk mahkemede suçunu itiraf etti.

Eşiyle 10 yıllık evliliklerini 2017 yılında bitirdiklerini söyleyen Demir, şunları söyledi:

''Araştırmalarım sonucu eski eşimin 2010'dan bu yana aynı okulda görev yaptığı bir öğretmenle gönül ilişkisi yaşadığını öğrendim. Kazandığım parayı başkasının mutluluğu için harcamasını hazmedemedim. Olay günü bir AVM içerisinde bulunan bir kahveciden kahve aldım ve arabamda içmeye başladım. Bu sırada eski eşim ve arkadaşları önümden geçti. Arabalarına binip uzaklaştılar. Ben de evime doğru giderken eski eşimin gönül ilişkisi yaşadığını öğrendiğim kişiyi bir apartmanın önüne bıraktığını gördüm. ''

'Bir anlık öfkeme yenik düştüm'

Demir, mahkemede sözlerini şöyle sürdürdü:

''Yoluma devam ederken ışıklarda eski eşim geldi. Konuşmak için penceremi açtım, seslendim. O da bana 'beni takip et' dedi. 10-15 dakika takipten sonra arabayı üstüme kırdı. Araç hakimiyetini kaybedip kaza yaptık. O sırada arabasından çıkarak bana hakaretler yağdırmaya başladı. Ben de bunun üzerine belimdeki silahı çıkarıp ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Olay yerinden kaçmadım, yürüyerek gittim. Zaten kendim teslim oldum. Olayı inkar etmiyorum, cinayeti işledim. Delil falan karartmadım. Bir anlık öfkeme yenik düştüm. Yoksa benim kimseyi öldürmeye niyetim yoktu. Onu halen çok seviyorum."

Mersin Kadın Platformu: 'Öldüren sevgi istemiyoruz'

Adliye önünde açıklama yapan Mersin Kadın Platformu adına konuşan Derya Narlı, "'Öldüren sevgi istemiyoruz' diye sokağa çıktığımız 14 Şubat Sevgililer Günü'nde Kübra katledildi. Biz özgür, eşit bireyler olarak yaşamak istiyoruz" dedi.

Kübra öğretmenin yakınları ise, "Ciğerimiz yandı. Başka Kübralar ölmesin. Ne olur önlem alın" diye konuştu.

Ne olmuştu?

14 Şubat günü Yenişehir ilçesi İstemihan Talay Caddesi Demircanlar Kavşağı'nda meydana gelen olayda Çamlıbel Kız Meslek Lisesi'nde öğretmen olan Kübra Aşkın, 2 yıl önce boşandığı eşi Davut Demir tarafından tabancayla vurularak öldürülmüştü.

Tutuklanan Davut Demir hakkında açılan davanın ilk duruşması bugün 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Davaya çok sayıda avukat gönüllü olarak katıldı.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir