Kriterlerini Okuyunca Gerçekten Çalışan Arayıp Aramadığını Sorgulayacağınız Ne İdüğü Belirsiz İş İlanı ve Tepkiler

117PAYLAŞIM

Kim bu ilana güvenebilir?

İş arama sürecinin kadınlar için ne kadar zorlu geçtiğini tahmin edersiniz. Hele ki başımızın belası cinsiyetçi iş ilanları bu süreci daha en başında zorlaştırıyor.

Örneğin bu ilan gibi... "Aptal sarışınlık" , "Fıstık gibi hatun" gibi birçok betimlemenin yer aldığı cinsiyetçi ilanlarla karşılaşıyoruz.

Biz ne kadar söylersek söyleyelim bu tarz ilanlar da bir türlü bitmek bilmiyor. Her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Bu ilan da onlardan biri.

İşveren, 20-24 yaşlarında ve gözüne hitap edecek bir kadın çalışan arıyor. Aslında kendisi için niteliklerin pek bir önemi yok. Yazılanlardan amacın çoook farklı olduğunu da görebiliyoruz.

Bunlar yetmiyormuş gibi bir de bazı illerden kadınların aramamasını belirtmiş. İlanı okuduğumuzda "Eleman aradığına emin mi?" diye sorma ihtiyacı hissediyoruz. Eminim ki sizin de aklınızdan bu soru geçmiştir.

Böylesine tehlike saçan bu iş ilanı haliyle tepkilere de neden oldu.

@cakdinn

@Eatmorer

@kafasinagore13

@yarensaykaya

Böyle bir ilanın sizce amacı nedir? Okuduğunuzda ne düşünürsünüz?

@UHXcCR_ERMk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yine-mi-pilav

1 yıl boyunca gazete ilan servisinde çalıştım. bu tarz ilanları çok gördüm ve olayları duydum. özellikle ayda 1 sekreter, ofis elemanı vb ilanı veren yerlere dikkat edin, inşaat tarzı sektörlere de. 1 ay eşşek gibi çalıştırıp, maaşı vermeden ssk yapmadan taciz edip yada yalandan olay çıkarıp yeni eleman alıyorlar. hem paraları cebinde kalıyor, hem iş yaptırıyorlar, hemde sessiz ezik kadınları taciz ediyorlar.

norosirurji

Umarım Azrail yakın zamanda Çağlayan adliyesinin karşısında mükemmel manzaralı çatı katındaki ofisinize bir ziyarette bulunur

maca_as

çok iğrenç bir şaka gibi ama bu düşüncede olan kişiler tanıdım ben. evli barklı, çoluklu çocuklu adam(cık)lar hem de...

coldhearted

Belki bir gün namuslular da namussuzlar kadar cesur olur değilse bunların ardı arkası kesilmeyecek. Karaktersiz orospu çocukları.

pazartesi

Ilımlı? İklim mi lan bu

norosirurji

Gel dediğinde gelecek soyun dediğinde soyunacak, ses çıkarmayacak = İlan sahibi için ILIMLI kadın..

Görüş Bildir