Görüş Bildir
Haberler
Köylülerden Taş Ocağına Karşı Oturma Eylemi: 'Üç Kişi Zengin Olacak Diye Köyümüzü Talan Ediyorlar'

Köylülerden Taş Ocağına Karşı Oturma Eylemi: 'Üç Kişi Zengin Olacak Diye Köyümüzü Talan Ediyorlar'

Ulaş
31.05.2021 - 14:10

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Güzelpınar Mahallesi’nde kekik üreticileri, bölgelerinde açılmak istenen taş ocağına karşı tepkili. Aydın-Denizli otoyolunun yapımı için kullanılacak mıcır Güzelpınar'da yapılacak taş ocağından temin edilecek. Ancak Güzelpınar, Türkiye'nin doğal kekik ihracatının yüzde 80'ini karşılıyor ve bölge insanının ana geçim kaynağından biri. Fernas isimli şirket taş ocağı için Denizli Valiliği’ne çevresel etki değerlendirmesi (ÇED) için başvurdu. Valilik, 'ÇED gerekli değildir' raporu verdi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BirGün'den Uğur Kurnaz'ın aktardığı bilgiye göre, 4 Mayıs’ta verilen bu karar mahalleliye ilan edilmek üzere Güzelpınar muhtarına 7 Mayıs günü tebliğ edildi. Karara 30 günlük itiraz süreci vardı. Fakat şirket itiraz sürecini beklemeden Ramazan Bayramı’nın birinci günü 13 Mayıs’ta ağaç kesimi için çalışmalara başladı. Köylülerin itirazının ardından şirket çalışmaları durdurup bölge halkıyla görüşmeye gitti ancak bu yine tepkiyle karşılaştı.

Tüm itirazlara ve tepkilere rağmen şirketin bugün tekrar alanda taş ocağı için çalışma başlatması üzerine, Güzelpınarlılar Denizli Valiliği’nin önüne geldi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
6
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
thismail

köyden %95 oymu çıkmış :) Kaz dağları, Uşak/Eşme, Bursa/İznik, Ordu/Fatsa-Ünye, Kütahya/Murat dağı, İzmir/Bergama ve daha birçok doğa güzelliği yağmalanırken... Devamını Gör

Terazi_Kizi

%95 oy heee ''ohh belki akıllanırsınız'' diyeceğim ama insaniyetimden diyemiyorum. Ancak ucu size dokununca laf ediyorsunuz. Yazık gene ağaçlara olan olmuş. ... Devamını Gör

thismail

aynı yorumu yazmıştım ama önce sen atmışsın, benden uzun yaşayacaksın :)

Öteye Giden

%95 haaa Teröristlere karşı devletimizin yanındayız