Görüş Bildir
Haberler
Koronavirüste Omicron Dalgası: Salgının Başından Beri En Yüksek Vaka Sayısına Ulaşıldı

Koronavirüste Omicron Dalgası: Salgının Başından Beri En Yüksek Vaka Sayısına Ulaşıldı

Batuhan
28.12.2021 - 12:12

Omicron varyantıyla birlikte dünyada koronavirüs vakaları patlak verdi. Salgının başından bu yana en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Pazartesi günü küresel düzeyde 1,44 milyon vaka kaydedildi. Türkiye'de de artış yaşandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Dünyada koronavirüse karşı aşılamalar hızla devam ederken Omicron varyantının etkisiyle birlikte vaka sayıları rekor kırdı.

Bloomberg'in haberine göre Pazartesi günü 1,44 milyon vaka ile salgının başından bu yana en yüksek günlük rakam kaydedildi. Bu durumun en büyük nedeninin baskın varyant olan Omicron'un hızla yayılması olduğu düşünülüyor.

Pazartesi günü itibariyle 7 günlük ortalama vaka sayısı da 841 bin olarak kaydedildi. Bu sayı, Güney Afrika'da Omikron varyantının ilk tespit edildiği tarihe göre yüzde 49'luk yükselişe işaret etti.

Türkiye'ye sıçradı

Türkiye'ye sıçradı

Türkiye’de bir süredir yatay seyir izleyen koronavirüs vaka sayısı dün açıklanan verilerle sıçrama gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’dan paylaştığı verilere göre günlük tespit edilen koronavirüs vaka sayısı bir önceki güne göre yüzde 29,6 artışla 26 bin 99’a yükseldi. Koca, verileri paylaştığı tweette Omicron varyantının diğer varyantlardan daha hızlı yayıldığına dikkat çekerken “Ülkemizde vaka sayılarında artış öngörülmektedir” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
9
7
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
franquaz

Bi anlam ifade etmiyor COVID vaka vs. Dünya kapansa önlem alsa biz devama mecbur benim güzel canım ülkem..