Görüş Bildir

Koronavirüsle İlgili Provokatif Paylaşım Yapan 19 Kişi Gözaltına Alındı

Anasayfa > Gündem

İçişleri bakanlığı sosyal medyada asılsız ve provokatif koronavirüs paylaşımları yapan 93 şüphelinin tespit edildiğini açıkladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şüphelilerden 19’unun gözaltına alındığı bildirildi. 

AA'nın aktardığı habere göre, İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son dönemde dünyada yayılarak çok sayıda insanın ölümüne sebep olan koronavirüsle ilgili 'virüsün Türkiye'de salgına dönüştüğü, ilgili kurum ve görevlilerce gerekli/yeterli tedbirler alınmadığı, konunun halktan saklandığı' yönünde sosyal medyada gerçek dışı görüntü ve ses dosyaları kullanıldığı belirtildi.

"Gözaltı işlemleri devam ediyor"

"Gözaltı işlemleri devam ediyor"

Bunların toplumu korku, panik ve endişeye sevk etme, yetkili/sorumlu kuruluşları ve kişileri kamuoyu nezdinde hedef gösterme amaçlı paylaşımlar olduğuna dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri, söz konusu bu paylaşımları yaptığı değerlendirilen kullanıcıların tespitine yönelik yürüttüğü çalışmalarda 93 şüpheli şahıs tespit etmiştir. Bu şüphelilerden 19'u gözaltına alınırken, diğer tespitlerle ilgili gözaltına alma işlemleri devam etmektedir.'

Dün sosyal medyada 'gizli' ibareli bir belge yayılmış, paniğe neden olan belgenin sahte olduğu ortaya çıkmıştı👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
138
23
15
10
8
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?