Konya Valisi'nin Öğretmen Zannederek Uyardığı Muhabir: 'Makamına Giderek Özür Diledik'

 > 
15PAYLAŞIM

Konya'daki 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde, Vali Cüneyit Orhan Toprak tarafından öğretmen sanılan ve bacak bacak üstüne attığı için uyarılan yerel gazete muhabiri Ali Akkuş, yaşanan olayı anlattı. Toprak'ın kendisine "Öğretmen misin birader" diye seslendiğini, "Hayır muhabirim" diye yanıt verdiğini, ancak Toprak'ın kendisini duymadığını söyleyen Akkuş, Vali Toprak'ın makamına giderek özür dilediğini söyledi.

Sözcü Gazetesi'nden Müslüm Evci'ye konuşan Anadolu’da Bugün gazetesinin muhabiri Ali Kuş, bir anlık dalgınlıkla ayaklarını uzattığını ve Vali'nin kendisini duymadığını söyledi.

'Utancımdan kafamı eğip dinlemek zorunda kaldım'

Ali Kuş programda yaşananları şu şekilde anlattı:

"Öğretmenler Günü programını takip etmek üzere Selçuklu Kongre Merkezi’ne gittim. Programdan birkaç kare fotoğraf çektikten sonra telefonumun ses kaydını açtım. Ardından orada bulunan boş bir koltuğa oturdum. Konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Vali Bey’in bana seslendiğini fark ettim. “Öğretmen misin birader?” dedi. Ben de ayağa kalkarak, “Hayır muhabirim” dedi. Fakat benim söylediklerimi işitmediği için konuşmasına devam etti. Ben de utancımdan kafamı eğip dinlemek zorunda kaldım."

'Üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim'

Yaşananların ardından bugün Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın makamına giderek özür dilediğini belirten Kuş şöyle devam etti:

"Bu sabah gazetemizin yazı işleri müdürü ile birlikte makamına giderek, gazetemiz adına özür diledik. Yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğumun bilinmesini isterim."

Konya Vali'si Cüneyit Orhan Toprak, Öğretmenler Günü için düzenlenen programda bacak bacak üstüne atan bir kişiye 'Öğretmen gibi otur da görelim' demişti. 👇

Konya Valisi'nden Bacak Bacak Üstüne Atan Kişiye Azar: 'Birader, Öğretmen Gibi Otur da Görelim' - onedio.com
Konya Valisi'nden Bacak Bacak Üstüne Atan Kişiye Azar: 'Birader, Öğretmen Gibi Otur da Görelim' - onedio.com

Vali Toprak'ın kürsüden uyardığı kişinin yerel gazetede çalışan muhabir olduğu ortaya çıkmıştı

Konya Valisi'nin 'Öğretmen Gibi Otur' Dediği Kişinin Yerel Bir Gazetede Muhabir Olduğu Ortaya Çıktı - onedio.com
Konya Valisi'nin 'Öğretmen Gibi Otur' Dediği Kişinin Yerel Bir Gazetede Muhabir Olduğu Ortaya Çıktı - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir