Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

'Taşeron Sanatçı' Dönemi Başlıyor

15PAYLAŞIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tiyatro oyunlarını sahneleme hizmeti ile Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve bando gösterilerini düzenleyecek taşeron elemanı almak için ihale açtı.

İleri haber'den Barbaros Tantan'ın haberine göre; kadrosunda yüzlerce taşeron işçi çalıştıran belediye, tiyatro oyunlarını sahneleme hizmeti ile Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve bando gösterilerinin hizmet alımı için iki ayrı ihale açtı. 

46 Sanatçı Alınacak

Başta temizlik işleri olmak üzere birçok işini taşeron firmalardan temin ettiği personelle yapan, böylece kıdem tazminatından kurtulan ve SGK paylarını da sözleşmeler gereği yüklenici firmalara ödeten Büyükşehir Belediyesi, 1 yıl geçerli olacak olan ihalelerden ilkini 12 Ekim Pazartesi günü saat 15.30’da gerçekleştirecek.

Kadrolaşma Gitgide Azalıyor

Tarihi Türk Müziği Topluluğu ve bando gösterileriyle ilgili olan bu ihalede 46 sanatçı “taşeron” olarak istihdam edilecek. 17 oyuncu ve 4 teknik eleman istihdamını ilgilendiren tiyatro oyunlarını sahneleme hizmet alım ihalesi de, 13 Ekim Salı günü saat 14.30’da yapılacak.

Her yıl milyonlarca liralık araç kiralama ve taşeron ihaleleri ile gündeme gelen belediyenin sanat işlerini de taşeronlaştırması sanat camiasından tepki topluyor. Bir dönemin önemli eğitim kurumlarından olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde kadrolu sanatçı sayısının neden artırılmadığı, tiyatro gibi önemli bir sanat dalında dahi neden taşeron yönteminin tercih edildiği bilinmiyor.

İleri Haber

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir