Kırım Savcısı Natalya Poklonskaya Fenomen Oldu

0PAYLAŞIM

Kırım Savcısı Natalya Poklonskaya Fenomen Oldu

Tüm dünyanın gündeminde olan Karadeniz’in kuzeyindeki politik durum şimdi farklı bir şekilde karşımıza çıktı. Son günlerde olaylara dair internette en çok konuşulan konu, Kırım Başsavcısı Natalia Poklonskaya oldu.

Kırım’ı resmen Rusya’ya bağlayacak anlaşmayı imzalayan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’da Baş Savcılık görevine güzelliğiyle ön plana çıkan 33 yaşındaki avukat Natalia Poklonskaya’yı atadı.

Bashmaki isimli örgütle yapılan mücadelede aktif rol alan ve daha sonra Kiev’de savcılık görevine devam eden Poklonskaya, 25 Şubat 2014′te, Ukrayna’daki Radikal aktivistlere dem vurarak, “sokakta haydutların yürümesine izin verilen” bir ülkede yaşamaya utandığını belirten bir mektupla istifasını vermiş ancak istifası kabul edilmemişti. Bunun yerine “tatil” verilen savcı, ailesinin de bulunduğu Kırım’a geçmişti. 11 Mart 2014′te Sergei Aksyonov tarafından Kırım’da yapılanan Cumhuriyet’te, pek çok kişinin reddettiği Başsavcılık görevini kabul ettikten sonra yaptığı basın açıklamasıyla, tüm internetin ilgisini çekti.

Fotoğrafları için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir