Kilis'e Yine Roket Mermileri Düştü: 2 Kişi Yaşamı Yitirdi

-

Kilis kent merkezine bu sabah Suriye tarafından atılan 2 roket mermisi düştü. Valilik açıklamasında 2'si ağır 8 vatandaşın yaralandığını belirtmişti. Ağır yaralanan belediye işçileri Mehmet Emin Onarıcı ve Mehmet Hanifi Sağlam'ın hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Dün akşam saatlerinde de ilçeye 5 katyuşa roketatar mermisi düşmüş, 12 kişi yaralanmıştı.

Dün akşam saatlerinde 5 roketatar mermisinin düşmesi sonucu 12 kişinin yaralandığı Kilis'e, bu sabah saat 09.40'da iki roket mermisi daha düştü.

Kilis'e 4 Ayda 6'ncı Kez Roket Mermisi - onedio.com
Kilis'e 4 Ayda 6'ncı Kez Roket Mermisi - onedio.com

Suriye'den atılan 2 roket mermisinden biri otogar civarındaki boş araziye düştü, diğeri ise İbni Sina Caddesi'ndeki 4 katlı pansiyonun birinci katına isabet etti. Mermilerin düştüğü bölgede, bazı bina ve araçlarda hasar oluştu. 

Bu arada, roket mermisi isabet eden binanın karşısındaki Kilis Belediyesi Geçici Eğitim Merkezi'nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler tahliye edildi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi.

Kilis Valiliği: 2'si ağır 8 yaralı

Kilis Valiliği'nden yapılan açıklamada, 2'si ağır 8 vatandaşın yaralandığı belirtilmişti.

Ağır yaralanan 2 işçi hayatını kaybetti

Yaralanan 8 kişi arasında bulunan ve hastanede tedavi gören belediye işçileri Mehmet Emin Onarıcı ile Mehmet Hanifi Sağlam kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. 

2 işçinin ölümü ile kentte Suriye'den gelen roketlerle ölenlerin sayısı 6'e yükselmiş oldu.

Patlamalar vatandaşları isyan ettirdi

Öte yandan Kilis'te yaşayan yüzlerce vatandaş ise peş peşe yaşanan patlamaların ölümlere ve yaralanmalara yol açması üzerine tepki amacıyla Kilis Valiliği önünde toplandı. 

Can güvenliklerinin olmadığını ve önlemlerin alınmasını isteyip, roketlerin sınırı aşmasına tepki gösteren vatandaşların eylemi üzerine valilik ve çevresine çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Ajanslar ve Kilis Valiliği

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

KilisPolisSuriyerokettahliye
Görüş Bildir