Kilis'e 4 Roket Mermisi İsabe Etti: 8 Yaralı

15PAYLAŞIM

Suriye'den ateşlenen 4 roket mermisinin, Kilis'te çeşitli bölgelere isabet etmesi sonucu, aralarında hamile bir kadının da bulunduğu 8 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Suriye'den atılan roket mermisi, Kilis Cumhuriyet Caddesi'ne yakın otoparka isabet etti. Patlamada Hamide Altıayak (46) ve Hülya Ten (28) yaralandı.

Bu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra yine Suriye'den ateşlenen roket mermisi, Beşevler Mahallesi'ndeki evin bahçesine isabet etti. Olayda hamile olduğu öğrenilen Nerdane (35) ile Feride Sarıbaş yaralandı.

Patlamaların ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi gönderildi. Yaralılar, 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Mermilerin isabet ettiği bölgelerdeki bina ve araçlarda hasar oluştu. Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı.

Bu olaydan yaklaşık 10 dakika sonra yine Suriye'den ateşlenen roket mermisi Beşevler Mahallesi'ndeki bir evin bahçesine düştü. İlk belirlemelere göre yaralanan 2 kişi, 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Öğle saatlerinde art arda 2 roket mermisi daha atıldı

Öte yandan, sabah 2 roket mermisinin isabet ettiği Kilis'te, Suriye'den öğle saatlerinde ateşlenen roket mermisi, Kartalbey Mahallesi'nde bir binaya isabet ettikten sonra yola düştü. Patlama nedeniyle bazı binalar ve araçlarda hasar oluştu. 

Bu olaydan yaklaşık 5 dakika sonra yine aynı bölgeden ateşlenen roket mermisi, Öncüpınar Mahallesi'ndeki boş araziye isabet etti. Olayda yaralananlar, 112 Acil Servis ekiplerince Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Kilis Valiliği: 3'ü Suriye vatandaşı 8 kişi yaralandı

Kilis Valiliğinden, yapılan açıklamada, 07.10 ile 11.10 saatleri arasında Suriye'den atıldığı tespit edilen 4 roketin şehrin muhtelif bölgelerine düştüğü, olayda 3'ü Suriye vatandaşı 8 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA, DHA ve Kilis Valiliği

Dio İçerik Altı Banner
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir