Kılıçdaroğlu: 'İstanbullu Yanıt Verecek Demiştik, 800 Bin Oy Farkla Bunu Gördük'

 > 
79PAYLAŞIM

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından Ankara'da yaptığı konuşmada "Türkiye demokrasiye inananlarla gurur duyuyor" dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şu şekilde 👇

"Her şey adalet yürüyüşüyle başladı"

"Ben bu milletin ferasetine güveniyorum demiştim. Halkımızın iradesine güveniyoruz. Kapalı kapılar ardında halkımızın iradesine darbe yapıldı, bu darbeyi İstanbullu yanıt verecek demiştik. Allah'ın izniyle 800 bin oy farkla bunu gördük. Her şey adalet yürüyüşüyle başladı. Hak hukuk ve adalet dedik. Bütün dünyaya sesimizi duyurduk. Mısır’daki sağır sultana bile sesimizi duyurduk. Bütün engelleri hep birlikte aştık, en son İstanbul seçimlerinde aştık. Bizler hep birlikte emin olun bir demokrasi destanı yazdık. Her türlü baskıya rağmen, devletin bütün imkânlarını kullanmalarına, bürokratlarına rağmen, baskıyı değil halk demokrasiyi şanlandırdı. Söylemiştim, cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdığımız zaman bir anlam kazanacaktır diye, bunu büyüteceğiz ve güçlendireceğiz. Demokrasi kararlılığımızı bütün dünyaya bildireceğiz, bildirdik de."

"Kazanan Türkiye'dir"

"Bizler tarihin en önemli süreçlerinden birini yaşadık. Demokrasi konusunda destan yazdık ve bu yazdığımız destan bütün dünyada yankılanıyor. Bundan daha güzel bir şey olamaz. 82 milyon demokrasi sınavını verdi. Birlikte demokrasimizi yükselteceğiz. Ekrem İmamoğlu 'Her şey çok güzel olacak' dedi ve onun beklentileri karşılık buldu. Kazanan Türkiye'dir."

"Mücadelemizi kadınlarla birlikte yapacağız, çocuklarımızla birlikte yapacağız"

"Bu saatten sonra Türkiye süratle gerçek gündemine dönmeli. Geniş tanımlı işsiz sayımız 8 buçuk milyona yanaştı. Bu ülkenin işsizi, çiftçisi, emeklisi, sanayicisi, serbest meslek çalışanı, hemen hemen toplumun herkesinde büyük bir huzursuzluk vardı. Şimdi demokrasi çıtasını birlikte yükselteceğiz. Bizim gücümüz, demokrasilerdeki en büyük güçtür. Mücadelemizi kadınlarla birlikte yapacağız, çocuklarımızla birlikte yapacağız, 82 milyon demokrasi sınavını verdik. Şimdi demokrasiyi yüceltme zamanı. Birlikte yücelteceğiz, insanlarımıza birlikte sahip çıkacağız. Birlikte Türkiye'yi büyüteceğiz."

"Engel çıkarmak istediler, engeller aşıldı"

"Ve Ekrem başkan önümüzdeki günlerde mazbatasını alacak, hakkı ikinci kez teslim edilecek. Tabii her belediye başkanına da nasip olmaz ikişer ay arayla iki kez arka arkaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmek. Engel çıkarmak istediler, engeller aşıldı. Artık hiçbirimizin önünde hiçbir engel yok. Herkesi kucaklayacağız, bizi eleştirenleri de. Hiç kimseye kin beslemeyeceğiz. Kucaklayıcı bir dil kullanacağız, herkese, her düşünceye saygı göstereceğiz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir