'Siyaseti Bırakırım' Demişti: Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası İçin 50 Milyon Doları Bulduğunu Açıkladı

 > 
134PAYLAŞIM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bir ay içinde bulamazsam siyaseti bırakırım" dediği Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası için gerekli 50 milyon doları bulduğunu açıkladı. CHP lideri, bir iş adamının kendisine telefon açarak "24 saat içinde o 50 milyon doları ben veririm" dediğini belirtti. 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tank palet fabrikasının işletme hakkını Katar'a vermesine tepki göstermiş, "Vazgeç, 50 milyon doları ben bulurum" demişti.

Kılıçdaroğlu bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Eskişehir’de Seyitgazi ilçesine gitti. Kılıçdaroğlu, yaptığı konuşmada söz verdiği parayı bulduğunu duyurdu.

"Dünyada bir örnek ülke gösterin"

Han Belediyesi binası önünde bulunan vatandaşlara seslenen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, satılan tank palet fabrikası ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Şimdi satıyorlar fabrikaları. Tamam fabrikaları da sattılar. Onu hadi bir yere kadar anladık. Allah aşkına bu devletin, ordunun silah fabrikası satılır mı? Silah fabrikası. Sakarya'daki tank palet fabrikası. Neden satıyorsun? Kime satıyorsunuz? Katar ordusuna satıyorsunuz. Ben söyledim, defalarca söyledim. Dedim ki bana dünyada bir örnek ülke gösterin. İster Amerika, ister Kanada, ister Şili, ister Brezilya, ister Suudi Arabistan, ister Güney Kore, ister Endonezya, ister Japonya dünyanın herhangi bir ülkesinden bir yer gösterin. Yok böyle bir şey. Öyle bir şey olur mu? Benim aklım ermiyor buna. Samimi söylüyorum. Hepiniz Türk bayrağı taşıyorsunuz. Bayrak bizim ortak değerimizdir. Vatanımız gibi ortak değerimizdir. Ordu da bizim ortak değerimizdir. Hepimizin çocukları orduya gider. Askerlik yaparlar orada. Şehit olurlar, anneleri ellerine kına yakarlar. Davulla zurna ile göndeririz çocuklarımızı" diye konuştu.

"Vazgeçin diyoruz ama vazgeçmiyorlar"

Tank palet fabrikasının 50 milyon dolarlık borcunu 24 saat içinde ödeyebileceğini söyleyen bir iş adamının olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

 "Tank palet fabrikasını neden götürüp başka bir orduya satıyorsun. '50 milyon dolar para bulamadık onun için' diyor. Söyledim miting meydanlarında. Tank palet fabrikasını Katar'a vermekten vazgeç, 1 ay içinde 50 milyon doları ben bulmazsam siyaseti bırakacağım, dedim. Aynı şeyi şimdi de söylüyorum ama süreyi kısaltıyorum. Çünkü geçen yurt dışında ciddi bir servet sahibi olan, orada iş dünyasının önemli isimlerinden olan, fabrikası, mağazaları olan birisi telefon etti. 'Neden 1 ay diyorsun, 24 saat içinde o 50 milyon doları ben veririm Katar'a o fabrikayı vermesinler' dedi. Şimdi söylüyoruz, vazgeçin diyoruz ama vazgeçmiyorlar. Neden vazgeçmiyorlar?, Neden satıyorlar? Hangi gerekçe ile satıyorlar?"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir