Görüş Bildir
Haberler
Kıbrıs Rum Eğitim Bakanlığından Öğretmenlere "Kitabın Atatürk Sayfasını Yırtın" Genelgesi

etiket Kıbrıs Rum Eğitim Bakanlığından Öğretmenlere "Kitabın Atatürk Sayfasını Yırtın" Genelgesi

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) Eğitim Bakanlığının, orta eğitim öğretmenlerinden, 'Oxford Discover Futures 3 Workbook' isimli kitabı öğrencilere dağıtmadan önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili bölümün yer aldığı 36'ncı sayfasını 'yırtmaları' yönünde talimat içeren genelge gönderdiği bildirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kıbrıs Rum Eğitim Bakanlığı, İngilizce öğretmenlerine mail göndererek  Oxford Discover Futures 3 Workbook' isimli kitabı öğrencilere dağıtmadan önce Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili sayfanın yırtılarak çıkarılmasını istedi. 

Öğretmenler, sosyal medya grupları üzerinden yırtılması talimatı verilen sayfanın Atatürk ile ilgili olduğu bilgisini paylaşırken, Rum Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (OELMEK) Başkanı Kostas Hacisavvas, Rum Eğitim Bakanı'ndan izahat istedi.

Bakanlık talebiyle ilgili bazı öğretmenler şikayetçi

Bakanlık talebiyle ilgili bazı öğretmenler şikayetçi

Hacisavvas, 'Önümüzdeki günlerde Eğitim Bakanlığında yapacağımız görüşmede, ilgili kararı gündeme getiren sebepler hakkında izahat isteyeceğiz. Görüşmemiz, eğitimle ilgili başka ciddi konuları ele almak maksadıyla gerçekleşecek. Meslektaşlarıma, genelgeyle ilgili soruları ileteceğime dair söz verdim.' ifadesini kullandı.

Sigmalive'de yer alan habere göre, öğretmenlere 'acil' vurgusuyla elektronik ortamda gönderilen genelgede, yırtılması talimatı verilen sayfada, 'Türkiye'nin en büyük kahramanı' başlığı altında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sanat dünyasının kahramanları olarak da Frida Kahlo ile Diego Rivera işleniyor.

Atatürk’ün çağdaş bir ülke kurduğu vurgulanırken, Rum Öğretmenler Sendikası bakanlığın talebiyle ilgili bazı  öğretmenlerden şikayetler aldıklarını belirterek, tepki yaratan konunun Rum eğitim bakanıyla görüşüleceğini bildirdi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
287
50
43
29
17
10
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Erci_E

Atamın resmi bile yetiyor bunları kudurtmaya! Kitaptan atmayı başarsanız bile tarihten atamazsınız!!! :D

seyyidonbaşı

Burada ki şubeleri de aynı bok. Sonra da dinden bahseder döl israfları

Resho

Ya bu tavırlar, hareketler, düşünce tarzı ve uygulamalar bana birilerini ve bazı kafaları hatırlatıyor da henüz çıkaramadım !!!