Kesilecek Ayağına Trajikomik Bir Ayrılık Notu Yazarak Veda Eden Kadın!

75PAYLAŞIM

Jordan Beckwith, 2005 yılında henüz 13 yaşındayken talihsiz bir kaza sonucu bileğini birçok yerinden kırdı. Jordan'ın bindiği at sendelemiş, genç kız atın üzerinden boynunun üzerine düşmüştü. Hayatı kurtulduğu için sevinse de, bileğindeki sorunlar onu yıllar boyunca huzursuz edecekti. 

Ta ki o gün gelip ayağına veda etmesi gerektiğini anlayana kadar... Geri kalanı ise Metro.co.uk'den derlediğimiz bu haberde!

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/02/15/woman-wri...

"Kemiğin alt kısmı kırılmış, o parça bacağıma saplanmıştı. Oldukça tuhaf bir sakatlanmaydı. Doktorum bir başka doktoru arayıp daha önce böyle bir şey görmediğini anlattı," diyor Jordan.

İşte bu kaza ve sonucunda gelen kırık birçok ameliyat geçirmesine sebep oldu. İlk günlerde bileği o kadar şişmişti ki, ameliyat için beklenmesi gerekiyordu. 

Aradan iki ay geçti ve çekilen röntgen ameliyatın başarısız olduğunu ortaya çıkardı. Bir yıl sonra bilek kemiğine 6 adet platin çivi ve bir plaka takılan Jordan şöyle anlatıyor;

"Tüm lise hayatım ağrı içinde geçti. Hiçbir zaman tam normale dönmemişti."

"Son 14 yıldır, sürekli bir ağrı kesici kullanıyorum. Aktifim ama ayağım hep topallıyor. Yaklaşık bir buçuk yıl önce artık dayanılmaz bir hal aldı. Yürüyemiyor, köpeklerimi 2 dakikalığına bile gezdiremiyor, işimi yapamıyordum."

Jordan'ın en büyük destekçilerinden biri, eşi Brian oldu.

"Jiu jitsu yapamıyordum. Sürekli ayak bileğime buz koymak zorundaydım. Artık öyle yaşamak istemedim."

Colorado'da bir doktora görünen Jordan'ın aldığı cevap ise oldukça netti: ya ayağı kesilecek ya da çok riskli bir ayak bileği protezi ameliyatına girecekti.

"Önce protez ameliyatını istedim çünkü ailem bir uzuvumu kaybetmeden önce her yolu denememi istiyordu. Ama sonra düşündüm ki, kaçınılmaz sonuç ampute olmak olacak. Yine bitmeyen ameliyatlara girmek istemiyordum." 

"Belki yeniden yürüyecek ya da koşacak ya da spor yapabilecektim. Ailemle birçok kez konuştum ve beni sonunda anladılar." 

Geçtiğimiz Ekim ayında Jordan'ın ayağı dizin hemen alt kısmından ampute edildi. Genç kadın ameliyat öncesinde ayağını veda notları ile donattı...

"Sorun bende değil, sende. Eminim birlikte çok güzel zamanlar geçirdik ama artık ayrı yollara gitmenin zamanı geldi. Her şey gönlünce olsun."

Imza : "Kan tedarikçin."

"Ameliyata iki bacakla girip tek bacakla çıkacağımı biliyordum. Aslında çok korkutucuydu."

Jordan ameliyattan önce birçok video izlediğini ve ampute olmak ile ilgili bilgi topladığını da anlatıyor.

Yeni hayatına alışmaya çalışması, toplumsal yargılar ve diğer tecrübelerini paylaştığı Footless Jo (Ayaksız Jo) adlı sosyal medya hesapları da var.

Jordan, insanların ona dik dik bakıp kendi aralarında fısıldamasındansa, gelip merak ettiklerini sormalarını istediğini ifade ediyor.

Bolca fizik tedavi, arkadaş ve aile desteği sayesinde Jo, tek tek fakat hızlı adımlarla ilerliyor.

Başarılı mizah anlayışının da ona çok şey kattığı kesin; "En azından pedikürlerim artık gerçekten çabuk bitiyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Çok üzücü.İşte bu yüzden hayatta en önemli şey sağlık.Sağlığı yerinde olanlar bunun değerini bilsin.

cem-saricaoglu

millet ne kadar güçlü arkadaş ben bi parmağımı kaybetsem hayata küserim.

Gizli Kullanıcı

Ayakta durmak için illa 2 ayağa gerek olmadığını gösteren güzel insan

dyrc

Üzücü durum fakat kadının güçlü tutumu göz doldurucu. ''Dik dik bakıp fısıldaşanlar'' şeklindeki söylemi de gerçekten can sıkıcı. Hayatta nefret edilecek insan tipleri listemin başında bir insanın sağlık problemi ya da engeli ile ilgili alaycı ve küçümseyici hareketler yapanlar var.

Görüş Bildir