Kendisini Üsteğmen Olarak Tanıtan Adamın ve Evlenme Vaadiyle Kandırılan Onlarca Kadının Esra Erol'daki Dolandırılma Hikayesi

4.3bPAYLAŞIM

Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmüş. Pes!

Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=yZsKFOoW...

Esra Erol'da bu sıralar trajikomik bir dolandırıcılık hikayesi işleniyor. Bu hikayenin mağduru Birgül Korkmaz ve beraberindeki onlarca kadın. Korkmaz, kendisini üsteğmen olarak tanıtan Yunus Büyük tarafından dolandırıldığını iddia ederek programa katıldı.

3 çocuk annesi 41 yaşındaki Birgül Korkmaz, psikolojik olarak kötü bir süreçten geçerken, sosyal medya üzerinden 33 yaşındaki Yunus Büyük isimli bu şahısla tanışmış. Yunus, kendisini asker olarak tanıtmış, sürekli kamuflajlı fotoğraflar atıyormuş.

İkili bir süre yazıştıktan sonra görüşmüş ve görüştükten sonra Yunus Büyük, Birgül Korkmaz'a direkt evlenme teklifi etmiş. Bu tekliften sonra Yunus planlarını devreye sokmaya başlamış.

Evlenme teklifi ettikten bir süre sonra cüzdanının kaybolduğunu, paraya ihtiyacı olduğunu söylemiş. Birgül de gönlünü kaptırdığı bu insana başkalarından para bulmuş. Daha sonra yine Yunus Büyük, Birgül'den ihraç edildiğini söyleyerek mesleğe geri dönmek için para istemiş.

Birgül para bulmakta zorlandığı için Yunus Büyük, kusursuz planını yine devreye sokup Birgül'ün bütün eşyalarını çorabından kitabına kadar satmış.

Biz Birgül'ün hikayesine inanamazken bir telefon bağlantısıyla yalnız olmadığını da öğrendik. Meğerse Yunus, başka bir kadını da aynı yöntemle kandırmış. Bu iki kadına da evleneceğini söylemiş.

İşi o kadar abartmış ki bir gün, Süleyman Soylu'nun arayıp kendisini göreve gönderdiğini, göreve giderken de Soylu'ya hediye götürmek istediğini söylemiş. Hediye parasını da kadından almış.

Yuh artık yuh!

Hiç evlenmediğini söyleyen Yunus Büyük'ün programda evli ve 2 çocuk babası olduğu da ortaya çıktı.

Hakkındaki iddialara cevap vermek için yayına bağlanan Yunus Büyük, Birgül'ün evinde dostça 20 gün kaldığını, kendisini üsteğmen olarak tanıtmadığını söyleyerek bütün iddiaları yalandı.

İleri giderek, Birgül'ün kendisini kaybetmesini hazmedemediği için yalan söylediğini de iddia etti.

Kamuflajlı asker fotoğraflarının da photoshop olduğunu söyleyen Yunus, Birgül'ün kendisine hamile olduğunu anlattığını ve Ankara'ya gidecekleri için de eşyaları sattığını iddia etti.

Onlarca kadından binlerce lira alıp ortalıktan kaybolan Yunus Büyük'ün kendisinden yaşça büyük kadınları hedef alması da dikkatleri çeken başka bir noktaydı.

Şimdilik hikaye bu kadar. Bakalım ilerde neler olacak? Heyecanla bekliyoruz!

Yorumlarda buluşalım!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hergelekon

ulan nesine vuruldunuz bu hanzonun kamuflajına mı? Mal karılar :D

mehmet-oguzhan-cavus1

ya her şey tamam da Süleyman Soylu'ya hediye alacağım deyip hediye parasını almak nedir ya :):):):):):)

murat-mustafa

Evli barklı kadın üstelik üç çocuğu var. Buna bakmadan böyle işlere kalkışırsa kusura bakmasın dolandırılmayı haketmiştir. Kendisi dolandırıcı beyefendiden en az 2 kat daha suçludur.

rcpbyrm

bayılıyorum böyle insanlara ya :) bize gelse çakal kesiliyorlar

aymhmtaygmail.com

Yorumlarda yine mağdur kadınlar gömülmüş, suçlu olan adama laf yok. İlginçsiniz.

enk-capital

Bu mağduriyet değil düpedüz gerizekalılık. Mağdurların savunulmasından yanayım, gerizekalıların değil! Hangi devirde yaşıyoruz! Sen her para isteyene iğneden ipliye satıp gönderir misin mesela?

Görüş Bildir