Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kendini Kovboy Gibi Hissetmek İsteyenler İçin 17 Country Şarkı

-

Çoğumuzun babasının pazar günü en büyük hobisi kovboy filmleri izlemek olduğundan mıdır yoksa kovboy coolluğu diye bir şeyin var olduğundan mıdır bilmem ama hangimiz kovboy havasına girmedik çılgınlar gibi. Country müzik de işte tam bunu yaşatıyor insana. Takıyorsun kulaklığını kapatıyorsun gözünü hooppp kendi country'ni kurup kendi kadınını/erkeğini alıp, omzuna gitarını takıp sahnede yerini alıyorsun. Müzik mi bulamadınız? O zaman sizi aşağıya doğru alalım.

1. Johnny Cash - Sixteen Tons

Country müziğini bugün bizlerin de dinlemesine vesile olan Johnny Abimiz ile başlıyorum. Kendisi bu müzik türünün en önemli savunucularındandır.

2. Alan Jackson - Country Boy

Country müziğin en bilinen sanatçısıdır. Jackson'un 50'nin üzerindeki teklileri Billboard'larda "Top 30 Country Şarkıları" listesine girmiştir.

3. LoCash Cowboys - C.O.U.N.T.R.Y.

2004 yılında kurulmuş olan bu grup ise country tarzını yaşatmaya devam ediyor. Vokallerden biri olan Preston Brust'ın gülüşüne dikkat etmenizi söylemeden geçemeyeceğim. Çok tatlı gülüşü var.

4. Chris Janson - Buy Me A Boat

29'unda tatlı mı tatlı Chris Janson. 2009'da kariyerine başlamış ve hala devam etmektedir. Kendisini çok sevdiğimizi belirtiyoruz buradan.

5. Sugarland - Stay

Jennifer Nettles ve Kristian Bush'un mükemmelliği.

6. Jason Aldean & Kelly Clarkson - Don't You Wanna Stay

"I don't wanna just make love, I wanna make love last "

7. Johnny Cash - I Walk the Line

Bu efsaneyi de eklemek gerek. Sürekli dinleyince halüsinasyonlara neden olabilen bir türdür country. Evin içini tezek kokusu kaplar, koridordan saman topları geçer, camdan dışarı çiftlik gibi görünür, bir rahatlama "buralar hep benim" havası üzerine oturur benden söylemesi.

8. Chris Stapleton - Tennessee Whiskey

Sempatikliği, tatlılığını konuşmaya bile gerek yok. Eşi de kendisi gibi çok sempatik

9. Kenny Chesney - Save It for a Rainy Day

Parçanın klibini izlemenizi tavsiye etmem. 'Ben bunalıma giricem izlemek istiyorum' diyorsanız siz bilirsiniz.

10. Drake White - It Feels Good

Albüm çıkış parçasıdır. İnsanın içini kıpır kıpır yapmaktadır. Kovboy şapkam neredeydi benim?

11. Jeremy Castle & The Lonesome Knights - You Ain't Met My Girl

En iyilerden birisidir kendisi.

12. Hank Williams - Lovesick Blues

En eski toprak isimlerden birisidir Hank Williams. Hızlı yaşayıp çok genç yaşta göçüp gitmiştir.

13. Jimmie Rodgers - Yodeling Cowboy

Jimmy de en eski country müzisyenlerinden. Bir de kendisiyle aynı dönemden olan blues gitarist Jimmy Rogers vardır ki ikisi çok karıştırılır.

14. Patsy Cline - Crazy

Crazy en popüler parçasıdır. Şarkıların da acısını resmen dinleyenlerine paylaştırır. Sevmemesi gereken hayırsız bir adamı sevmiştir ve gitgide başarılı bir kariyer sürerken, mutluluğu hiç yakalayamamıştır. Merak edenler için kendi adında bir filmi olduğunu da söyleyeyim.

15. Brad Paisley - Alcohol

1972 doğumludur ve iyi de bir gitaristtir.

16. Carl Perkins - Blue Suede Shoes

Ülkemizde gerektiğinden az bilinen çok önemli müzisyenlerden biridir. Hayranları ve etkiledikleri arasında The Beatles'ın tüm üyeleri de bulunmaktadır.

17. Toby Keith - Who's Your Daddy

"Beer For My Horses" isimli filmde oynayıp aynı adlı şarkıyı söylemiştir.

Bonus: Selçuk Ural - Serseri

Bizde county olmaz mı hiç aaaaa. Selçuk Ural'ın bu parçası country sayılıyor bizde

Grup Vitamin - Turkish Cowboys

Bir de kendilerini 'İsmail' parçasıyla bildiğimiz Grup Vitamin var country müzik denemesi yapan. Hem güldüren hem eğlendiren bir parça yapmışlar. Klibini izlemenizi tavsiye ederim

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metin-manav1

Sayfa faydalı.YÜZYIL country müzik temaları açısından araştırılabilir.TÜRKÇE COUNTRY sayfamı ziyaret edebilirsinizBizdeki yüzyıl değişimi ne boyuttagündelik aktivite ve kelimeler KENT kültüründe country-yüzyıl saloonlarındaki değişimler de bu etkide bütünü kavravak açısından gerekli.

mustafa-ciftci3

The Statler Brothers diye bir grup ne kimse bahsetmiş ne de tek bir video bu grup için ayrılmış gerçekten garip geldi

yakcan

AMERİKAN HALK MÜZİĞİ AMERİKAN KÖYLÜ MÜZİĞİ SEVERİM AMA

cevdet53

Bence bonu olarak redkit teki kapanış müziği olsa daha iyi olurdu alın amme hizmeti vallaha çok iyi ya www.youtube.com/watch?v=vlcM_7ANHmM

Gizli Kullanıcı

Luke Bryan , Sam Hunt, David Nail,Blake Shelton,Kip Moore,Kenny Rogers ve George Strait neden listede yok ? Redneck olmaları mı tek suçları ? = ) Şaka maka country candır...

Görüş Bildir