Görüş Bildir

Kendini BM Savcısı Olarak Tanıttı, Dolandırıcı Çıktı: 'İnek Parasıyla Okudu, Savcı Odu' Haberi Yaptırmış

Haberler
> Kendini BM Savcısı Olarak Tanıttı, Dolandırıcı Çıktı: 'İnek Parasıyla Okudu, Savcı Odu' Haberi Yaptırmış

Denizli'de, kendisini BM savcısı olarak tanıtıp, sosyal medya hesaplarında da savcı cübbesiyle çekilen fotoğrafını paylaşan Halil Baki Çelen, polis tarafından gözaltına alındı. 

Bazı internet sitelerinde 'İnek parasıyla okudu. BM’nin en genç savcısı oldu' haberleri de yaptırdığı ortaya çıkan Çelen, tutuklandı.

Acıpayam ilçesinde kendisini savcı olarak tanıtan ve üzerinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi kimlik kartı bulunan 27 yaşındaki Halil Baki Çelen, geçen pazartesi günü İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında kendisini Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak tanıtan Çelen'in konuşmalarından şüphelenen polis, yaptığı incelemede lise mezunu olduğunu, Adalet Meslek Yüksekokulu’na başvurduğu ancak kazanamadığını ve bir süre önce İstanbul'da otellerde bulaşıkçılık yaptığını tespit etti.

Üzerinde yapılan aramada hakim-savcı kimliği de bulunan Çelen, dün sevk edildiği adliyede unvan gaspı ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Hayat hikayesi uydurdu: 'Cenevre ofisinde iltica davalarına bakıyor.'

Hayat hikayesi uydurdu: 'Cenevre ofisinde iltica davalarına bakıyor.'

Çelen'in uydurduğu hayat hikayesini bazı internet sitelerinde haber de yaptırdığı ortaya çıktı.

Sitelere 'İnek parasıyla okudu. Birleşmiş Milletler’in en genç savcısı oldu' haberleri yaptırdığı, bazılarında ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdiği, ardından Norveç Oslo Üniversitesi'nde lisansını tamamladığı, Antalya Bölge Adliye Mahkemesinde ise stajını yaptıktan sonra da BM'nin Cenevre ofisinde iltica davalarının takibine ilişkin operasyonları yürütmekle yükümlü ekipte görevlendirilmek üzere tayin edildiğini, buradaki görevinin ardından da son olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne bağlı Lahey Uluslararası Adalet Divanı'nda savcı olarak çalıştığını kendi sözleriyle haber yaptırıp, sosyal medya hesaplarından duyurduğu anlaşıldı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
35
6
6
5
3
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
gulcecik

Yalnız çok iyi delirmemiş mi?Delireceksek işte böyle vizyonlu delirelim

Sedat Yılmaz

Bu kadarı yetmez. Sitelerinde yalan haber yapan gazeteler, sayfalar ve gazeteciler hakkında soruşturma açılıp ceza verilmeli.

Baver Asana

yürü bee :D