Görüş Bildir
Haberler
Kendilerini '515 Haşimi' Olarak Tanıtan 19 Suriyeli Sınır Dışı Edildi

Kendilerini '515 Haşimi' Olarak Tanıtan 19 Suriyeli Sınır Dışı Edildi

Adana'da kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan ve aşiret grupları arasındaki anlaşmazlık nedeniyle döner bıçakları ve sopalarla sokakta yürüyen 20 Suriyeli'den 19'u sınır dışı edildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından 11 Ocak'ta sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

Her yerde kullandıkları '515' sayısı gündem olmuştu. 👇

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi. 

Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti'nin sembolü olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Adana İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan 19 Suriyeli sınır dışı edildi. İşlemleri tamamlanmayan Suriyelinin ise adli sürecinin devam ettiği bildirildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
68
26
15
7
3
2
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
karabacak kadriye

sınırdışı dediğide Esenyurt falandır.

Fatih Akkurt

Daha kötü şeyler olacak. Bu daha bailangıç 5 milyon suriyeli uzun vadede iktidara bile ortak olabilir. 5 milyon suriyeli 5er çocuk yapsa nüfus olarak çok art... Devamını Gör

Art Ankara

15 gün akraba ziyareti yapar bavul ticareti için telefon vs. alır dönerler.