Kazanın "Geliyorum!" Dediği Facia Öncesini İliklerimize Kadar Hissettiren 15 İçler Acısı Fotoğraf

-

Fotoğraf çekinirken "Peyniiiiiir" diyen biri illa ki olur ve o an herkes kahkaha atar. Böylelikle anın güzelliği ölümsüzleşmiş olur. Acaba gerçekten böyle mi? Sürekli gülen insanların oluşturduğu mutlu aile tabloları ya da aşık insanların fotoğrafları yerine, korkunç facia sonrası fotoğrafları da hepimiz gördük.

Korkunç bir kaza, düşen bir uçaktan geriye kalan hüzünlü trajedi ya da savaş sonrası fotoğraflar gibi.

Peki ya facia olmadan önceki fotoğrafları gördünüz mü? Facianın geliyorum demediği anları kaydeden fotoğrafları sizlere sunmak istiyorum. Bu içler acısı fotoğrafları sizler için BoredPanda'dan derledik.

Kaynak: https://www.boredpanda.com/last-photos-b...

1. Fotoğraftaki kadın Mayinga N'Seka. Kendisi bir hemşire. 1976 yılında Ebola hastalığıyla savaşmak için burada bulunuyor. Hastalığın kendisine bulaşmasıyla birlikte, bu fotoğraftan 2 gün sonra hayatını kaybetti.

2. Fotoğraftaki kişi Keith Sapsford isimli 14 yaşında Avustralyalı bir genç. Dünyayı dolaşmak en büyük hayaliydi ve Japonya'ya giden bir uçağın tekerlerine saklandı. Uçak havalandıktan 60 metre sonra daha fazla dayanamayarak yere düştü. Amatör bir fotoğrafçı, yeni aldığı kamerasının lensini denerken bu fotoğrafı çekmişti. Bu durum daha sonradan fark edildi.

3. Masumane olan bu fotoğrafın bir saniye sonrası tam bir facia. Arkada gördüğünüz kırmızı araba bir bomba ve fotoğraftan saniyeler sonra patlıyor. Bu olay "Omagh katliamı" olarak kayıtlara geçerken 220 kişi yaralanıyor ve 29 kişi hayatını kaybediyor. Fotoğraftaki adam ve çocuk hayatta kalsa da fotoğrafçı hayatını kaybediyor.

4. 1995 yılında meydana gelen bu olayın başrolü, Robert Overacker. Overacker, profesyonel bir dublördü ve evsizler için farkındalık yaratmak adına Niagara şelalesine gelip jet ski kullanmak istedi. Fakat işler istediği gibi gitmedi ve atlayış sırasında paraşütü açılmadı.

5. Bu fotoğrafta uzay mekiklerine doğru ilerleyen uzay ekibini görüyoruz. Oldukça mutlu ve umutlular. Fakat maalesef ki, uçuş başladıktan 73 saniye sonra mekikte arıza çıkıyor ve mekik düşüyor. Tüm ekip hayatını kaybediyor.

6. Dave Hally, eşi ve kızıyla beraber hayallerinin tatili olan yurt dışı tatilini yapmak için Malezya'dan kalkan bu uçağa biniyorlar. Uçak Ukrayna'dayken Rusya tarafından füzeyle vurularak düşürülüyor. Ve ne yazık ki, kimse kurtulamıyor.

7. Bu aile Ayano Takumasu'nun (kırmızılı) son anlarını kayda aldıklarından habersizdi. Fotoğraftan saniyeler sonra kadın kendisi Niagara şelalesinden aşağı bırakmıştı.

8. Gilles Leclerc ve Marianne Labanne, "The Eagles of Death Metal" grubunu dinlemek için tiyatroya gittiklerinde olacaklardan habersizlerdi. Birkaç dakika sonra 4 silahlı adam tiyatroyu bastı ve etrafa ateş açtılar. Gilles hayatını kaybederken Marianne kurtulmuştu.

9. Fotoğrafta gördükleriniz Avusturya arşidükü Ferdinand ve eşi Sophie. Sırplar tarafından suikasta uğrayan Ferdinand ve eşinin son fotoğrafları bu. Ayrıca onların ölümü dünyayı etkileyen 1. Dünya Savaşı'nın başlamasının bahanesi olmuştur.

10. Tarihler 1978'i gösterdiği sırada, Pacific Southwest Havayolları'nın 182 sayılı uçağı San Diego'ya inişe geçtiği sırada hava trafiğinin yoğun olması ve pistin küçük olması nedeniyle eğitim uçuşu yapan Cessna 172 sayılı küçük uçakla havada çarpıştı ve trajik kaza büyük bir faciaya yol açtı. Bu fotoğraf, son anlarını yaşayan uçağın son fotoğrafı.

11. Bu fotoğraf Japon Havayollarının 123 nolu uçağının kaza yapmadan önceki anlarında çekilmiştir. 520 yolcusu olan uçakta, kabin ekibi dahil diğer tüm yolcular hayatını kaybederken ne yazık ki yalnızca 4 yolcu hayatta kalmıştır.

12. West Milford, New Jersey'de yürüyüş sırasındayken çektiği bu fotoğraf sırasında bir ayıyla karşı karşıyaydı. Saniyeler sonra ayı kendisine saldırdı ve maalesef zavallı adam ayı tarafından öldürüldü.

13. Güvenlik kameralarının kaydettiği bu fotoğraflarda, TransAsia Havayolları'nın 235 numaralı uçuşunu gerçekleştiren bu uçak Keelung nehrine düşmüştür. 58 kişinin bulunduğu uçaktan yalnızca 10 kişi kurtulabilmiştir.

14. Nicholas Mevoli'nin son serbest dalış fotoğrafı. 72 metre derine dalan Mevoli, dalıştan sonra iyi olduğunu belli etmiş, konuşmaya çalışmış ve sonra da ölmüştür. Sudan çıkarıldığında bilinci kapanmıştı ve aynı gün içinde hayatını kaybetti.

15. Goril Harambe'nin son anları... Kafese düşen çocuğu kurtarmak isteyen 17 yaşındaki goril, çocuğa saldırdı zannedilince öldürülmüştür. Bu olay 2016 yılında Sinsinati Hayvanat Bahçesi'nde gerçekleşmiştir. 😡😡

16. Fotoğrafçı Robert Landsberg, Saint Helen's yanardağında fotoğraf çektiği esnada yanardağ patlamıştır. Fotoğraf filmini kendi bedeniyle korusa da kendisi kurtulamamıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
paco-hernandez

uff uçak yaa! çok korkuyorum hacı. bi uçak bi yılan...

ruveydaaydin

Gorilin yeri orman.Hem hayvanı zorla betona kapatın hem hapsettiğiniz hayvanı para ile diğer canavarlara seyirlik edin hem sorumsuz bir gerizekalının yaşaması pekde farketmeyecek tohumu gorilin yanına düştü diye hayvanı öldürün.Gerçekten insanoğlu yaşamayı hak etmiyor.

tilbe-gunduz

6. fotoğraf, Melisa Ilıcalı ?? Çocuk reenkarne olmuş :O

savas-oztekin

reenkarne ruhla alakalı bi durum yalnız :d

tilbe-gunduz

Doppelganger yazsam sanki burada bir bilen çıkacak ? https://onedio.com/haber/iddia-ediyoruz-bu-kadari-mumkun-mu-diye-kendinizi-sorgulayacaginiz-inanilmaz-tesadufler-739260 şuraya bak, burada da reenkarnasyon olarak kullanmışlar kelimeyi, çok bir şey fark etmiyor.

savas-oztekin

:))

sazzist

5 TAM FACİA

psaiidfl

#15 Olayı çok iyi hatırlıyorum. Goril çocuğu suda çekerek metrelerce sürüklemişti. Kurtarmaya çalıştığını nerden çıkardınız anlamadım. Çocuğun kafasını vurup ölmemesi ve ya boğulmaması mucize. Gorile yazık oldu.

caput_draconishp

Ali gerizekalı mısın

youthamour

Bir kere gorilin ait olduğu yer hayvanat bahçesi değil: doğasından alıkonulmuş bir hayvan, ebeveynlerinin sahip çıkamadığı bir çocuğun talihsiz bir şekilde yanına düşmesi yüzünden öldürüldü. Ebeveynler çocuklarına sahip çıkamadıkları için suçlu olmakla beraber, gorili hayvanat bahçesine hapsedenler de ayrı suçludur.

hellomello123

@ali yani?

caput_draconishp

Lan goril canlı değil mi? Nasıl bi beyin yapın var

ayruh

gorile bile derken aklınla zorun mu var? biz sana diyor muyuz sana bile cevap verecek hale geldik diye.Gorilin de canı var yanıyor felan napalım senin gibi saçma insanlara mı duyar kasalım gorile kascaz tabi

Görüş Bildir