Kaza Değil Cinayet: Trafik Magandası, Üniversite Öğrencisi Sümeyye'yi Hayattan Kopardı

 > 
81PAYLAŞIM

İstanbul'da geçtiğimiz günlerde yaşanan bir facia, yollardaki terörü yeniden gündeme taşıdı. Aşırı hız yapan ve ehliyetsiz olduğu öne sürülen bir trafik magandası, üniversite öğrencisi Sümeyye Kılınç'a çarparak genç kadını yaşamdan kopardı. İnşaat işçisi olan baba, adalet istediğini söyleyerek "Kızıma 20 sene elimle tırnağımla çalışarak baktım. Çocuğum gitti, benim de hayalim gitti" dedi. Sümeyye'nin ölümüne neden olan magandanın hak ettiği cezayı almasını isteyen vatandaşlar ise sosyal medyada #SümeyyeİçinAdalet etiketiyle paylaşımlar yapıyor.

Kazadan çok cinayeti andıran olay 11 Ocak'ta Pendik'te meydana geldi. Hukuk fakültesi öğrencisi olduğu belirtilen Sümeyye Kılınç'a yol kenarında yürüdüğü sırada hızla gelen bir trafik magandası çarptı. 

Çarpmanın etkisiyle metrelerce sürüklenen Kılınç yapılan ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı. Ancak kurtarılamadı.

Araç sürücüsünün ise olay sonrası kaçtığı,daha sonra yakalanarak gözaltına alındığı belirtiliyor.

Kılınç'ın savrulduğu anlar güvenlik kameralarına yansıdı 🎥

"Bu adam çıkmaz sokakta bu hızla nereye gidiyor"

Kızına çarpan sürücünün ceza alması için her türlü hukuk mücadelesini vereceğini belirten baba Nevzat Kılınç, 

"Ben inşaatçı olarak çalışıyordum, kızıma 20 sene elimle tırnağımla çalışarak baktım. Bu adam çıkmaz sokakta bu hızla nereye gidiyor. Ben adalet istiyorum. İnşallah çocuğumun kanı yerde kalmaz. İnşallah başkalarının da canı yanmaz. Okulu bitmek üzereydi iki senesi kalmıştı. Çocuğum gitti, benim de hayalim gitti" dedi.

Gözaltına alınan sürücünün ehliyetsiz olduğuna dair iddialar bulunuyor 👇

Sosyal medyada #SümeyyeİçinAdalet etiketi açıldı: "Hak ettikleri cezayı almasını istiyoruz"

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir