Görüş Bildir

etiket Kaymakam 'Hoş Geldiniz' Diyerek Elini Uzatan Öğretmeni Sınıftan Kovdu: 'Haddini Bil'

Anasayfa > Gündem

Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın, okul ziyaretleri kapsamında Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyerek elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovdu.

Birgün'den Dilan Şahinbaş'ın haberine göre, Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam M. Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde (ÇPAL) girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyen ve elini uzatan öğretmeni 'Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle' diyerek sınıftan kovdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu,'Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz' diyerek tepki gösterdi.

"Emeğimize sahip çıkacağız"

"Emeğimize sahip çıkacağız"
kemalpasacpl.meb.k12.tr

Emiralioğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

'Bugün ÇPAL'ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.

Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
363
209
108
23
20
12
10
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sad Striper

Bu yaşta kaymakam olmuş kimbilir kiminkini yalayarak... torpil yoksa yere düşüp geberiyim titreyerek böcek gibi 🤣

Hector Hector

zaten bu yaşta oluyorlar kaymakam. bilmiyorsanız öğrenin. ama tabi yaptığı yanlış. öğretmenin de yaptığı yanlış ama edebinle efendice cevap vermeliydi. şöyle... Devamını Gör

sezer şahin

Görevinden alınmalı unutmasın ki onu bu konuma getirenlerin içinde ÖĞRETMENLERİ de vardır.

Ayı Dayı

Kimse onu görevinden alamayacağı için çok rahat zaten yoksa göt yermi dersin?

Friend Sister

Öğretmen de Kaymakamı sınıftan kovsaymış