Görüş Bildir
Haberler
Kaymakam 'Hoş Geldiniz' Diyerek Elini Uzatan Öğretmeni Sınıftan Kovdu: 'Haddini Bil'

etiket Kaymakam 'Hoş Geldiniz' Diyerek Elini Uzatan Öğretmeni Sınıftan Kovdu: 'Haddini Bil'

Batuhan
30.09.2021 - 13:52

Kemalpaşa Kaymakamı Faruk Saygın, okul ziyaretleri kapsamında Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne yaptığı ziyarette girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyerek elini uzatan öğretmeni “Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle” diyerek sınıftan kovdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Birgün'den Dilan Şahinbaş'ın haberine göre, Artvin’in Kemalpaşa ilçesinde okul ziyaretlerinde bulunan Kaymakam M. Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde (ÇPAL) girdiği sınıfta kendisine 'hoş geldiniz' diyen ve elini uzatan öğretmeni 'Haddini bil, sınıftan çık dışarıya bekle' diyerek sınıftan kovdu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kemalpaşa Eğitim-Sen temsilcisi Koray Emiralioğlu,'Kimse unutmasın kapıkulu değil öğretmeniz' diyerek tepki gösterdi.

"Emeğimize sahip çıkacağız"

"Emeğimize sahip çıkacağız"
kemalpasacpl.meb.k12.tr

Emiralioğlu açıklamasının devamında şunları söyledi:

'Bugün ÇPAL'ye okul ziyaretinde bulunan Kemalpaşa İlçe Kaymakamı M. Faruk Saygın girdiği sınıfta kendisine ‘Hoş geldiniz’ diyen öğretmene ‘Bu ne hadsizlik’ diyerek sınıftan çıkmasını, dışarıda beklemesini söylemiştir.

Sınıfta bulunan diğer öğretmen arkadaşımızın bu yapılanın doğru olmadığını anlatmaya çalışmasına karşılık Kaymakam, sen kimsin, ücretli misin diyerek tehditvari konuşmuştur, ayrıca ücretli, kadrolu sözleşmeli de olsa onun bir öğretmen olduğunu unutmuştur. Bizler öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına ve tüm bu baskılara karşı onurumuza, haklarımıza ve emeğimize sahip çıkacağız.”

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
381
215
110
24
20
12
10
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Sad Striper

Bu yaşta kaymakam olmuş kimbilir kiminkini yalayarak... torpil yoksa yere düşüp geberiyim titreyerek böcek gibi 🤣

Hector Hector

zaten bu yaşta oluyorlar kaymakam. bilmiyorsanız öğrenin. ama tabi yaptığı yanlış. öğretmenin de yaptığı yanlış ama edebinle efendice cevap vermeliydi. şöyle... Devamını Gör

sezer şahin

Görevinden alınmalı unutmasın ki onu bu konuma getirenlerin içinde ÖĞRETMENLERİ de vardır.

Darbeli Matkap

Kimse onu görevinden alamayacağı için çok rahat zaten yoksa göt yermi dersin?

Friend Sister

Öğretmen de Kaymakamı sınıftan kovsaymış

Friend Sister

artvinden daha nereye sürecekler kardeş :) bedeli ne olursa olsun yapardım. orası benim sınıfım beni öğrencilerimin önünde küçük düşüremez. belki başıma bişe... Devamını Gör