Görüş Bildir
Haberler
Karşıya Geçerken Bir Kadının Kolunu Tutan Engelli Vatandaşı 'Kör Taklidi Yapma' Diyerek Dövdüler!

Karşıya Geçerken Bir Kadının Kolunu Tutan Engelli Vatandaşı 'Kör Taklidi Yapma' Diyerek Dövdüler!

Emre Ordu
06.12.2017 - 23:14 Son Güncelleme: 07.12.2017 - 08:53

Erzurum'da görme ve işitme engelli bir vatandaş, karşıdan karşıya geçmek isterken bir kadının kolunu tuttu. Taciz edildiğini zanneden kadının bağırması üzerine çevredekiler olay yerine toplanıp engelli kişiyi darp etti. 

Erzurum'da, doğuştan görme ve işitme engelli olan Kemal Tanas'ın, yolun karşısına geçmek isterken kolunu tuttuğu kadının bağırması üzerine çevredekilerce darp edildiği belirtildi. Engelli gencin ağabeyi Murat Tanas, kardeşinin gözlerinin çok az gördüğünü ve yüzde 95 engelli raporunun olduğunu söyledi. 

Murat Tanas, kardeşinin dışarı çıktığında sürekli yanında olamadıklarını anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Kardeşim caddeden geçerken her zaman insanlardan yardım alıyor, birinin koluna girerek karşıya geçiyor. Bu kez de yine karşıya geçmek için birinden yardım almaya çalışıyor, bir kadının kolundan tutuyor. Ama kadın kardeşimin kendisini taciz ettiğini düşünerek çığlık atınca çevredeki taksici ve esnaf da kardeşimi darp etti. Kardeşimin kötü bir niyeti yok.'

"Kardeşimi kurtaran kişiye de saldırdılar"

"Kardeşimi kurtaran kişiye de saldırdılar"

Tanas, kardeşini caddedeki bir vatandaşın kurtardığını belirterek, 'Sağ olsun duyarlı bir vatandaş kardeşimi oradan alıp uzaklaştırıyor. Aynı zamanda kardeşime saldıranlar bu kişiye de saldırmaya çalışıyor. 'Sen niye karışıyorsun' gibi laflar söylüyorlar. Adam engelli bastonunu gördüğü kardeşimin durumunu anlatıyor. İşitme engelli olduğunu ve gözlerinin de görmediği için bu olayı gerçekleştiğini anlatmaya çalışıyor. Kardeşimi oradan alıp Yakutiye Kent Meydanı'na getiriyor' dedi.

"Kör taklidi yaptığını söylüyorlar"

"Kör taklidi yaptığını söylüyorlar"

Bazı saldırganların kardeşinin kör taklidi yaptığını söyleyerek üzerine yürümeye devam ettiklerini belirten Tanas, 'Kardeşim oradan uzaklaşırken bazı vatandaşlar kör taklidi yaptığını söylüyor. Yardımsever kişi kardeşimi olay yerinden uzaklaştırıyor. Polis ekipleri olaya müdahale edip kardeşimi karakola götürüyor. Beni çağırdılar ve konuyu anlattılar.' ifadesini kullandı.

Ağabey Tanas, polis merkezinde kardeşinin darp edildiğini görünce büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, 'Kardeşimin yüzünde ve vücudunda darp izleri vardı. Darp raporu ve belgeleri aldım. Kardeşime saldıranlar hakkında şikayetçi olduk. İnşallah tez zamanda yakalanır ve yaptıklarının cezasını çekerler.' diyerek sözlerini tamamladı.

Konu Ekşi Sözlük'te de gündem...

Konu Ekşi Sözlük'te de gündem...
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Pasif Kullanıcı

%74 evet veren yobaz yuvası erzurum

Turtles Can Flyy

Erzurum işte daha ne bekliyorsunuz ki ?

Erkan Aygun

aynısını yazacaktım

john nash

Kadinin namus elden gitmis, bu utancla yasayamaz artik.