Görüş Bildir
Haberler
Karısını Boğarak Öldüren Adama 'Sadakat' ve 'İyi Hal' İndirimi

Karısını Boğarak Öldüren Adama 'Sadakat' ve 'İyi Hal' İndirimi

Onedio Medya
14.04.2015 - 18:47

Twtitter / @KadinCinayeti

İçeriğin Devamı Aşağıda

Adana'da 'kendisini aldattığı' iddiasıyla eşini boğarak öldüren Hasan Yelmez'e verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 'iyi hal' ve 'eşin sadakat yükümlülüğünü ihlal ettiği' gerekçeleriyle 19 yıl 2 aya indirildi.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Hasan Yelmez (47), maktulün yakınları, Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyeleri ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcileri ile avukatlar katıldı.

Sanık Yelmez, son savunmasında, öldürme kastıyla hareket etmediğini belirterek, 'Amacım, nafaka vermeden çocuklarımı alıp boşanmaktı. Çocuklarımı annesiz bıraktığım için çok pişmanım. Mahkemenin vereceği karara saygı göstereceğim' dedi.

Mahkeme heyeti, 'eşini kasten öldürmekten' ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırdığı sanığın cezasını, duruşmalardaki iyi hali ve öldürdüğü eşi sadakat yükümlülüğünü ihlal ettiği gerekçesiyle 19 yıl 2 aya indirdi.

Maktulün babası Osman İnal, gazetecilere yaptığı açıklamada, sanığın eşini çalıştırıp kazandığı parayla kumar oynadığını iddia etti.

Sanığın, cezasını indirmek için 'karısının kendisini aldattığı' yalanını uydurduğunu öne süren İnal, mahkemenin ceza indirimini kabul etmediklerini söyledi.

Adana Barosu Kadın Hakları Komisyonu üyesi Ebru Çatıkkaş da Halime Yelmez'in katiline verilen cezayı kabul etmediklerini, davayı Yargıtay'a götüreceklerini dile getirdi.

Hasan Yelmez, merkez Yüreğir ilçesi Atakent Mahallesi'ndeki evlerinde 7 Eylül 2014'te, eşini elleriyle boğduktan sonra polise teslim olmuştu.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
onedemiyoki

İyi gene gelişme var. Beraat etmemiş hiç değilse.

Pasif Kullanıcı

Tabi lan manyak mısın. Ben gördüm o adamı bi keresinde dilenciye para vermişti. Beraat etsin.

Bilinmeyen

Ortada gitmiş bir can var, ne iyisi ne hali ya? Bikaç indirim daha alır, 2 3 sene yatar çıkar, oh ne ala. Herkese aynı olsa yanmaycam yine. Aynısını bi kadın... Devamını Gör