Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kardashianlar Buna Çok Sevinecek: Hermès Birkin Çantalar Altından Bile Değerli!

-

Bir yatırım aracı olarak altın yerine Hermès Birkin çanta almanızı önersek, buna ne derdiniz?

Hermès Birkin çantalar adını İngiliz şarkıcı, oyuncu ve yönetmen olan Jane Birkin'den alıyor.

Bir uçak yolculuğunda Jane Birkin’in çantasındakileri yanlışlıkla yere dökmesiyle hikaye başlıyor.

Bu olay Jane'in 1981 yılında Air France ile Paris'ten Londra'ya uçtuğu uçakta gerçekleşiyor. Yanında birçok eşyasını sığdırmaya çalıştığı çantası ile seyahat eden Jane Birkin çantasındakileri yanlışlıkla yere döküyor.

O sırada yanında oturan kişi ise Jean-Louis Dumas.

Hermes’in CEO’su olan Jean-Louis Jane Birkin’e “Cepleri olan bir çanta almalısınız.” diyor.

Birkin’in cevabı “Neden Hermes Kelly’den daha büyük fakat Serge’nin (Gainsbourg) bavulundan daha küçük bir çanta yapmıyorsunuz?” oluyor.

İkili bunun üzerine fikir alışverişine başlıyor.

Efsane çantanın ilk çizimleri o yolculukta ortaya çıkıyor.

Ardından kese kağıdına hayalindeki çantayı çiziyor. Çizimini Dumas'a veriyor. Dumas'ın tepkisi "Bunu senin için yapacağım." oluyor.

Bu rastlantı sonucu ortaya çıkan Birkin modeli günümüzde hala satılıyor ve Birkin'i diğer çantalardan ayıran en büyük fark ise bir bekleme listesinin oluşu.

Ünlüler tarafından özellikle tercih edilen Birkin modeli, onlara bile yıllar süren bir bekleme listesinden sonra geliyor. Parayı veren düdüğü hemen çalamıyor anlayacağınız. Buna rağmen, çantaların değerinin düşmemesi en önemli tercih sebebi.

Hermès Birkin çantalar altından daha iyi bir yatırım.

Evet, yanlış okumadınız. Hermès Birkin çantalar yılda %14.2 değer artışıyla altından daha iyi bir yatırım. Bir sonraki sefer elinize yüz bin lira para geçtiğinde bununla sakın altına yatırım yapmayın;  bunun yerine bir Birkin çanta alın. Lüks online satış sitelerinden Baghunter, altını ve Hermès Birkin çantaları birbiriyle kıyaslayan bir analiz yaptı. Baghunter, bu çalışmayı yaparken altının ve Hermès Birkin çantaların son 35 yıldaki değer artışlarını dikkate aldı.

Bir gün aileniz sizden yatırım tavsiyesi almak isterse; onlara Hermès çantalardan bahsedebilirsiniz.

Hızlı davranırsanız da iyi edersiniz çünkü Birkin çantaların değerinin önümüzdeki 10 sene içinde 2 katına çıkacağı öngörülüyor.

Söylentilere göre Kim Kardashian ve Victoria Beckham'ın 100'ü aşkın parçalık Hermès Birkin koleksiyonu var.

Fiyatları 36 - 600 bin TL arasında değişen bu çantaların koleksiyonunu yapmak için paşa dedemizden miras kalmasını bekleyeceğiz sanırım.

Hermès müptelası ünlüler bu kadarla da sınırlı değil.

İşte Birkin tutkunu diğer ünlü isimler;

Alessandra Ambrioso

Rachel Zoe

Hilary Duff

Nicky Hilton

Heidi Montag

Eva Longoria

Nicole Richie

Victoria Beckham

Khloe Kardashian

Kim Kardashian

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
asli.unsal2

beğenmedim. :(( bizim pazar çantası ondan daha işlevsel :D

bora-cekic

bu çantayı takan herkes istisnasız maldır aq

begumdebegum

merak edip baktım çantaya. ceo cebi olan bir çanta almalısın demiş birkine ama çantada cep bir tane. o da standarttır zaten. ben de dedim, bol kullanışlı gözleri olan, çeşit çeşit cebi olan bir çanta falan herhalde. tasarıma ne diye başlamışlar çanta nolmuş... bildiğin alışveriş çantası ama isim çok önemli. marka değeri işte...

meaculpa

ne saçma çantaya onca para vermek ... -.-

patiklipenguen

kendini zengin göstermek yada modaya uyduğunu göstermek için insanların aldığı lüzumsuz şeylerdir.kimi yemeye ekmek bulamaz kimi de avuç kadar çantaya servet öder.

Görüş Bildir