Kardan Adam Yap Ruh Yaşını Söyleyelim!

128PAYLAŞIM

Çöz, hemen söyleyelim!

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Yaşın kaç peki?

3. Kardan adamı tek başına mı yaparsın?

4. Kardan adamın gözleri için hangisini kullanırdın?

Düğme
Kömür
Taş
Zeytin

5. Şimdi de burnu için bir aşağıdakilerden birini seç.

Düğme
Havuç
Taş

6. Ağzı olmayan kardan adam olmaz. Ağzını hangisiyle yapardın?

Çakıl Taşı
Kahve Çekirdekleri
Kuru Üzüm
İp

7. Peki elleri için?

Süpürge
Ağaç Dalı

8. Son olarak kardan adamına bir de aksesuar ekle.

Eldiven
Atkı
Bere
Kurdela

18 altı!

Sen kaç yaşında olursa ol, hangi yaşa gelirsen gel, hep genç kalacaksın. İçin kıpır kıpır resmen!  Atom çekirdeğinin etrafından dönen elektronlar gibisin. Dünü dünde bırakmışsın ve en güzel günlerin de henüz yaşamadıkların, şu an sadece yaşadığın gün var senin için. Değişimlere açık bir yapın var. Sen popüler şeyleri takip eden, gözü açık birisin bu yüzden de zihninin geçmişe saplanıp kalmasına asla izin vermezsin! Seninle takılan kişi, senin gençlik ateşinden yorulur, dizlerinde derman kalmaz. En çok duyduğun lafsa "iki dakika otur be kardeşim". Ama yok, imkanı yok... Sen yaşlanmazsın, keşke bu ruh bizde de olsa :)

18-30 arası!

Senin ruhun 18-30 yaş arasında ve hala hayatının baharında! Liseyi ya da üniversiteyi yeni bitirdin. Öğrencilik yıllarının getirdiği güzel anıları saklıyorsun. Eskileri çok özlüyorsun ama geleceğe de ümitle bakıyorsun. Bir yandan da yeni kurduğun düzenin gerekliliklerini yerine getiriyorsun! Yetişkin olmaya doğru attığın kocaman adımların var. Ama anları yaşamaktan da asla vazgeçmezsin. Seni eski bir fotoğraf albümüne bakarken de görebiliriz. Aleyna Tilki konserinde çılgınlar gibi dans ederken de. Göster herkese kendini, sen daha bitmedin!

30-40 arası!

Senin ruh yaşın 30-40 arasında! Sen geçmişinle bugününe 3. köprü inşasına yavaş yavaş başlamışsın. Senin artık belli bir karakterin ve alışkanlıkların var.  Eskiden olduğu gibi, çabuk sinirlenmiyor ve çabuk karar vermiyorsun. Daha temkinli ve bağışlayıcısın. Ayrıntılarda boğulmuyor, çabucak sonuca yöneliyorsun. Ama hala kat edecek mesafen olduğunu da söylemek gerek. Yeni şeylerde aradığın tadı bulamıyor olmak seni biraz burksa da sen şanslı bir nesli temsil ettiğinin farkındasın, 90'ların ruhu gibisi gelmedi gelemez! O zamanki müziklerden, filmlerden sonra biz kim oluyoruz da seni yargılıyoruz ki?

40 üstü!

Senin ruhun 40+ yaşında! Ama dur bakalım önce bir dinle. Yaşlı bir ruha sahipsin çünkü aynı zamanda görmüş geçirmiş bir ruha sahipsin. Yaşadığın şeylerden öğrendiklerin, her olaydan kendine ders çıkartabilmen ve aynı hatayı asla bir daha tekrarlamayacak kadar olgun bir insan olmanı sağlamış. Sessiz, sakin bir yapın var. Ama gel gör ki içinde birikmiş onlarca yaşanmışlık söz konusu. İnsanlar, bir şey olduğu zaman onlara yol gösterebilmen için hemen senin yanına koşuyorlar. Haksız da sayılmazlar çünkü fikirlerinde neredeyse hiç ama hiç yanılmıyorsun. Bu da seni insanların gözünde daha da yüceltiyor. Bu dünyada mutluluğun yolunun iyilik ve paylaşmaktan geçtiğini çözmüşsün. Ne diyelim? Keşke herkesin çevresinde senin gibi akıl danışacağı birileri olsa.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ceren-guler16

18 altı

seyma193

18 altı! doğru

Gizli Kullanıcı

şimdi hangisi olsa yapardın mı,hangisiyle yapardın mı..olsaydı bu malzemeler,30-40 arası çıkıyom ama olmadıgı için taşı seçtim hep,18çıktım..

theharrypotter

40 üstü mü .d

hatice-solmaz

18 ve altı

Görüş Bildir