Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Kanserli Hastalara Peruk Yapılması İçin Saçını Uzatan 7 Yaşındaki Çocuk Kansere Yakalandı

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Kanserli çocuklara peruk yapılması için 2 sene boyunca saçını uzatan 7 yaşındaki bir çocuk, kansere yakalandı... Kocaman bir yüreğe sahip olan cesur Vinny'nin öyküsü BuzzFeed'in katkılarıyla sizlerle:

Haberin Tamamı İçin:

Kanserli çocuklara peruk yapılması için 2 sene boyunca saçını uzatan 7 yaşındaki Vinny Desautels'la tanışın.

www.buzzfeed.com

Vinny, saçını uzatırken erkek olduğu için sürekli olarak sınıf arkadaşlarının alaylarına maruz kalıyordu. Babası Jason Desautels, o dönemde pek çok kişinin Vinny'i kız zannettiğini ama onun bozuntuya vermeyerek kararından caymayı reddettiğini söylüyor.

Neden saçını uzattığı sorulduğunda, "Kanserle savaşmak için doktora gitmek zorunda kalmamaları için insanlara yardım etmek istiyorum." demişti Vinny.

7 yaşına girdiğinde, 33 cm uzunluğundaki saçlarını kestirerek kemoterapi alan çocuklara peruk yapılması için bağışladı: "Annem at kuyruğumu kestiğinde herkes heyecanlandı, ben de çok mutluydum."

Ne yazık ki Vinny saçını kestirdikten birkaç ay sonra, kalçasında ve gözünde agresif seyreden tümörlere rastlandı.

www.buzzfeed.com

Ailenin bağış toplamak için açtıkları internet sayfasına göre; Vinny'nin diz ağrısından şikayet etmesi ve iliak kemiğinde büyüme gözlenmesi sonucunda, iki bölgede de agresif seyreden kötü huylu tümör olduğu ortaya çıktı.

Ailesinin söylediğine göre Vinny hastalığı yeneceğini düşünüyor ve oldukça cesur davranıyor. Küçük çocuk, kanserin türünün belirlenmesi için bir süre daha hastanede kalacak.

Ailesi Vinny'i bir an bile yalnız bırakmıyor.

www.buzzfeed.com

Savaş gazisi olan babası ve 6 aylık hamile olan akrabası Amanda Azevedo, bütün testler sırasında Vinny'nin yanında oldular ve küçük çocuğun oldukça iyimser olduğunu ifade ettiler.

"Bir aile olarak mücadele ettiğimiz sürece, her şey yolunda gidecek." diyor Amanda.

Desautels Ailesi, 457,000 dolardan fazla bir miktar topladıktan sonra bağışları durdurdu ve bağışçıların Sacramento'da yaşayan diğer kanserli çocuklara yardım etmeleri çağrısında bulundu.

Dev kalpli küçük Vinny'e acil şifalar diliyoruz!

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Savaşhamile
Görüş Bildir