Görüş Bildir
Haberler
Kamil Koç'un Satışı Sonrası Yeni Sistem: Otobüslerde Muavin ve İkram Uygulaması Kalkıyor

etiket Kamil Koç'un Satışı Sonrası Yeni Sistem: Otobüslerde Muavin ve İkram Uygulaması Kalkıyor

Batuhan
27.12.2019 - 12:28

Otobüs taşımacılığında sistem kökten değişiyor. Kamil Koç'un Alman Flixbus'a satılmasıyla birlikte gelen yeni düzenlemeye göre otobüslerde muavin kalkıyor, ikram bitiyor, servis sistemi değişiyor, koltuklar ise ‘numarasız’ satılacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milliyet'ten Duygu Erdoğan'ın haberine göre, otobüs taşımacılığının köklü kuruluşlarından Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobility GmbH'ye satılmasıyla otobüs taşımacılığının tüm sistemi kökten değişmeye başladı.

Şirket Avrupa ve ABD'de uyguladığı sistemi Türkiye geneline yaymaya hazırlanıyor

Şirket Avrupa ve ABD'de uyguladığı sistemi Türkiye geneline yaymaya hazırlanıyor

Avrupa ve ABD'de Flixbus adıyla hizmet veren ve milyonlarca yolcu taşıyan şirket, yoğun olan otobüs hatlarında muavin, host, hostes uygulamasını kaldırdı.

Firma, bu uygulamayı tüm Türkiye geneline yaymaya hazırlanıyor. 'Uygun fiyatlı' taşımacılık konusunda öne çıkan firma, Avrupa ve Amerika’da uyguladığı sistemi bu şekilde Türkiye’ye getirmiş oldu. Bu kapsamda diğer otobüs firmaları da, maliyetlerle rekabet edebilmek için aynı sistemleri hayata geçirmeye hazırlanıyor.

'Numarasız bilet' satışı olacak

'Numarasız bilet' satışı olacak

Daha fazla yolcu taşımak için uzun araçları tercih eden firma aynı zamanda 2+1 otobüsleri de kaldırıyor. Artık tüm mesafelerde 54 kişilik araçlarla yolcu taşıyacak. Firmanın otobüs taşımacılığında gelecek dönemdeki bir diğer uygulaması da, ‘numarasız bilet’ satmak olacak. Otobüsteki koltuk sayısına göre bilet satacak firma, servis uygulamasını da kaldıracak.

"Artık herkes aynı sisteme gidecek"

"Artık herkes aynı sisteme gidecek"

Otobüs taşımacılığında diğer firmaların da benzer uygulamalara gideceğini anlatan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Birol Özcan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

“Bir yere otobüs bileti 100 lira ise yasaya göre bunu ancak yüzde 30 indirebilirsiniz. Şimdi daha fazla indirim için başvuru yapılabilir. Çünkü maliyetler azalıyor. Ancak Anadolu’da sadece bir şehre hizmet veren otobüsler var. 100 liraya bilet satınca bunun yüzde 20’si komisyon, 20 lirası servis, muavin vs ücreti. Bunu herkes karşılayamayacağı için artık herkes aynı sisteme gidecek. Mesela ileride yolcusu çok olan yerlerde koltuk numaraları da kaldırılabilir. Kim gelir, nereye oturursa.”

İçeriğin Devamı Aşağıda

Kamil Koç'un geçeceği iddia edilen yeni sisteme sosyal medyadan da mizah dolu yorumlar geldi...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
565
146
114
35
22
11
8
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
iotaaquilarea

Abi 2+1 kalkarsa hepinizin amına koyayım. istemiyorum aq 10 saatlik yolu 1cm yanımda tanımadığım biriyle geçirmek.

Gizem Dikmen

Türkiye lan burası, İsveç değil ki millet düzgün düzgün gitsin yerine otursun. 1 bilet alıp tek kişilik koltuğa 3 kişi oturmak isteyen bile çıkar, manyak mıs... Devamını Gör

gaydırı guppak

ikram ve muavin ok sorun yok ama numarasız bu ülkede sorun olur kadın-erkek eşlemeleri olacaktır. kısa mesafelerde sorun yokta uzun mesafede şahsen tanımadığ... Devamını Gör

artuditu

Otobüste bayan yanı muhabbeti uçakta yok. Uçakla 8 saat uçup orta koltuğa ses çıkarmıyorsunuz otobüste de çıkarmayın =)))