Kadınların Her Gün Maruz Kaldığı Cinsel İstismara Dikkat Çekmek İçin Hazırlanan Penis Koltuk

-

Binlerce kadının her gün defalarca kez maruz kaldığı cinsel tacize dikkat çekmek isteyen Meksika Hükümeti'nin hayata geçirdiği ilginç ama bir o kadar da mantıklı uygulamayla ilgili haberimizi sizler için Daily Mail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-...

Meksika şehir metrosu, "cinsiyetçi" olarak adlandırılan ve yalnızca erkekler için düzenlenmiş olan, erkek vücuduna benzeyen, üzerinde yumuşak bir penis olan koltukla metroya binen herkesi şoka uğratıyor.

Anatomik olarak doğru olan koltuğun üzerinde "erkeklere mahsus" yazan bir de işaret bulunuyor. Buraya oturmak fazlasıyla rahatsız edici fakat yine de kadınların her gün karşılaştığı cinsel tacizle kıyaslamaz bile.

Hatta yolcuların bu skandal koltuğu gördüklerindeki şaşkınlıkları, dalgınlıkla üzerine oturulması ve hemen ardından hissettiklerinden sonra zıplayarak kalkmaları görülüyor.

Koltuğun amacı elbette sadece dikkat çekmesi değil. Videonun sonuna doğru "Meksiko'da her 10 kadından 9'u cinsel şiddetin ve tacizin mağduru oluyor." diye bir not geçiyor.

Meksika Hükümeti tarafından başlatılan kampanyanın altında yatan fikir, metroda ve otobüslerde yolculuk yapan kadınların %65'inin uğradığı cinsel tacizlere dikkat çekmekti.

Meksika hükümeti ayrıca toplu taşımada gerçekleşen cinsel istismarları önlemek için sadece kadınlardan oluşan toplu taşıma polis birliği oluşturdu söylenene göre. Metrolarda ve otobüslerde gerçekleşen her türlü sarkıntılık, cinsel istismar ve cinsel şiddete müdahale etmek için yetki taşıyorlar.

"Penis Koltuk" veya resmi adıyla "Koltuk Deneyi", yanı sıra "Deney Ekranları" adlı bir video projesiyle destekleniyor.

Bu projede, metroda platform boyunca rastgele erkekler görüntülendi. Popolarının ekranlarda olduğunu gören erkekler öncelikle hemen popolarını kapatmaya çalıştılar. Bu ilgiden ötürü sinirlenmiş ve üzülmüş görünüyorlardı. 

Videonun sonunda ise "Binlerce kadının her gün yaşadığı şey bu." deniyordu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir