Kadınların Erkeklerde Görmekten Hiç ama Hiç Hoşlanmadığı 15 Sinir Olunası Davranış

-
Abone ol

Gerek ilişki yaşadığı veya yaşayacağı birinde gerekse de "dış kapının dış mandalı" diye tarif edilen bir durumda olsun, kadınların erkeklerde görmekten hiç ama hiç hazzetmediği birçok davranışı, bazı erkekler yapılması gereken bir davranış olarak düşünüyor ve yapıyor. Bazı gıcık olunan davranışları ise bilinçsiz bir şekilde gerçekleştiriyor. Erkeklerin de kadınlarda görmekten hazzetmediği birçok davranış var tabii ki ancak özellikle son zamanlarda erkek davranışları bir adım daha öne çıktı. İşte genel geçer nefret edilen davranışların dışında, kadınların erkeklerde görmekten pek de hazzetmediği 15 davranış. :)

Dipnot: Bu davranışların belli bir kısmı bazı kişilere göre olumsuz gelmeyebilir ve sempati ile yaklaşanlar da olabilir. Son zamanlardaki fazlaca şikayet edilen konular ele alınarak hazırlanmıştır.

1. Masaya koyulan "güç ve statü" belirtisi olan ögeleri belli etmek.

Klasiktir, sadece kadınlar tarafından da değil, herkes tarafından gıcık kapılan bir durum tabii. Şişik cüzdan, araba anahtarı, sigara ve duruma göre çakmak ve tespih de eklenir. :)

2. Anlamamak veya anlamamazlıktan gelmeye çalışmak.

Anlamamak değil de daha çok anlamamazlıktan gelmeye çalışmak. Özellikle karşı cinse yapıldığı zaman çok daha vahim sonuçlar doğurabilir.

3. Laubali konuşmalar yapmak.

Özellikle gidilen bir mekanda "mekan benim" havasıyla yapılan laubali konuşmalar da aşırı derecede itici hareketlerin başında geliyor...

4. Özellikle korkma ve üzülme duygularını belli etmemeye çalışmak.

Tamam kimse sulu göz olmasın ama put gibi de durmaya gerek yok. Ya da herhangi bir şeyden korkmak, gerilmek ve bunu göstermemeye çalışmak neden olsun ki?

5. Aşırı güç gösterisi yapmak.

Tamam en güçlü, en kuvvetli sensin ya. Kızma lütfen...

6. Kendini "güvence" altına almaya çalışmak.

Yani yapılır da bu yapılır mı? Bazıları öyle ki aynı andan iki-üç-dört kişi ile bile aynı anda konuşabiliyor. "Hangisi kabul ederse" mantığını işletiyor...

7. Kendini belli etmeye çalışırken aşırılıklara kaçmak.

İnsanlar kendilerini bir şekilde fark ettirebilir veya belli etmeye çalışabilir ancak bu durumu çok çok aşırıya kaçıranlar da mevcut. :)

8. "Konuya" direkt girip niyetini doğrudan belli etmek.

Tamam ileride bir şeyler yaşanılabilir ancak dur birazcık. Bir tanışsa, konuşsaydınız daha iyi olmaz mıydı?

9. Romantik anlar yaşamaktan sürekli kaçınmak.

Ne var yani biraz romantik olunsa, birazcık suyuna gidilse. :)

10. Oyunların ilişkinin önüne geçmesine izin vermek.

Son dönemin en popüler sorunlarından bir tanesi. Oyuna kendini aşırı kaptıran ve olanların farkına hiçbir şekilde varamayıp, oyunların ilişkinin önüne geçmesine izin vermek... Bu durum da ilişkinin baş belası. :)

11. Gereksiz an ve zamanlarda girilen etkileme çabaları.

Tamam, baktığımız zaman aslında güzel bir şey ancak her an her dakika yapınca bir de üstüne güzel ve etkili bir sonuç çıkmayınca sinir olunası bir duruma dönüşüyor...

12. Karşı tarafı düşünmeyip kafasını başka konularla meşgul etmek.

"Ne düşünüyorsun sen?" sorusunun ardından alınan "hiç" cevabını fazla sorgulamamak gerekir. O "hiç" cevabının altından öyle saçma şeyler çıkıyor ki diyecek söz kalmıyor. :)

13. Sürekli kendini övmek.

"Babam artık gelmiyor ofise, tüm işleri ben yönetiyorum, geçen de bir milyonluk ihale aldım." sözleri kulağımızda gibi...

14. Gereksiz bir öz güven ile kırk yıllık ahbapmış gibi muhabbet etmeye çalışmak.

"Yavru aliyim mi seni?" sözünün birkaç tık ileri gitmiş versiyonudur. Bazılarımızın çenesi gerçekten düşük...

15. Arabayla yapılan değişik hareketlerle dikkat çekmeye çalışmak.

"Şimdi ara gaz atınca herkes bana bakacak, iyi izle."

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozlemh

He vallah 😂

quentynmartell

kızlar bunları kendince yöntemleriyle daha fazla yapıyor.

meltem-mirza

yetti gayrı ezmeyelim birbirimizi pampalar. kusurlu olmanın erkeği kadını mı var allah aşkına? özgüvensiz insan özgüvensizdir, itici insan iticidir, umarsız insan umarsızdır... böyle uzar gider kusurlar. demek ki en güzeli ne? sevenleri sevdiğine versinleeeerr hop hoooop. salın gitsin... kendimize adapte olalım. kendimizi geliştirmeye, güzelleştirmeye, düzeltmeye çalışalım. birini eleştireceksek önce kendimizden başlayalım. beğenmiyorsak bakmayız olur biter. çok kolay bir şey ki :) yani demem o ki birbirimizin kişilik haklarına, mahremiyet alanına müdahale etmediğimiz sürece GO GO POWER RANGERS! ettiğimiz noktada CAN'T TOUCH THIS! dıııı dıt dıt dıt dıt dıt dıt dıt dıt dıt CAN'T TOUCH THIS! o zaman diyelim dememiz gerekeni. bence böyle daha tatlı oluruz hepimiz.

bugra-ertunga

Şu lanet olası onedio'da artık erkek odaklı bir içerik görmek istiyoruz. Ve bunu istememezin tek sebebi eşitlik. Aşırı derecede pozitif ayrımcılık uyguluyorsunuz. Yok kadınların süper güçleri varmış da, vay efendim kadınlar erkeklerin şunusunu beğenmiyormuş da... Benzer içerikleri erkekler için de bekliyoruz. Hani feministsiniz ya, kadın-erkek eşitliğine inanıyorsunuz?

ercy

BLA BLA BLA... Sanki siz kadınlar çok kusursuzsunuz da...

Görüş Bildir